Core Keeper

Verdikt

Jednou za čas se na nezávislé scéně urodí drahokam. A Core Keeper, zdá se, má k něčemu podobnému minimálně nakročeno. Kvality hry můžete posoudit sami, je k dispozici v programu předběžného přístupu.

Počítač

Další informace

Výrobce: Pugstorm
Štítky: indie hra, pixel art, adventura, rpg, strategie

Každý rok se objeví alespoň jedna nečekaná nezávislá hra, která během krátké chvíle zaujme nebývalé množství hráčů. Loni bylo takových kousků poměrně dost, vzpomeňme na Valheim, Loop Hero nebo Inscryption. A letošek začíná rovněž slibně s novinkou Core Keeper.

Ta na první pohled nápadně připomíná fenomenální Stardew Valley, které okořeňuje prvky třeba z takové Terrarie. Jste pod zemí obklopení temnotou a musíte ochraňovat jádro, jak ostatně hlásá název hry.

Avšak kolem vás není prázdná temnota, leč tuny hornin skrývající v sobě nejrůznější poklady. Budete kutat o sto šest, abyste si z nejrůznějších materiálů splácali nové výrobní prvky, v nich nové vybavení od krumpáčů po zbraně a zbroj, s nimiž pak vyrazíte do boje s mnohými nepřáteli, které zdejší jeskyně ukrývají.

Vedle toho obděláváte vlastní políčka, stavíte mosty, abyste překročili vodní plochy, a mnoho dalšího. Navíc to celé nemusíte podnikat sami, jelikož Core Keeper podporuje online kooperativní hraní v až osmi hráčích.

O nesporných kvalitách hry, která je teprve v předběžném přístupu, vypovídají tři faktory. Jednak hodnocení na Steamu, které od 3 tisíc hráčů ukazuje 93 %, jednak čísla prodejů, která po prvním týdnu ukazují 250 tisíc kusů, a jednak počet aktivních hráčů, kterých je v době psaní článku ve hře 20 tisíc.