Cooking Simulator

Verdikt
70

Zajímá vás hra o vaření, ve které pouze jednoduše neklikáte na přísady, ale musíte všechno poctivě ručně nakrájet, připravit a uvařit? Jste na správné adrese! Cooking Simulator má sice své problémy, ale kolem a kolem jde o zábavnou simulaci kuchyňského shonu se vším všudy.

Počítač

WindowsWindows

12,59 €Steam

Další informace

Výrobce: Big Cheese Studio
Vydání: 6. června 2019
Štítky: jídlo, first person, indie hra, simulace

Celá hra se odehrává v jedné kuchyni, kde na velké obrazovce dostáváte jednotlivé objednávky hostů. Rozpis objednávky vám přesně říká, co dělat. Dej vařit pět brambor, osol a opepři steak, smaž ho z každé strany 90 vteřin, nalij tam tolik a tolik oleje, citron nakrájej na x stejně velkých měsíčků a tak dále.

Hosté vaše jídlo hodnotí a podle jejich spokojenosti roste či klesá věhlas vaší restaurace, který přiláká kritiky a ti vám buď přidají, nebo seberou hvězdu. Nesmíte nic připálit, přesolit, vymáchat v louži oleje. Je to výzva, je to stres, ale po herní stránce výborná zábava. A ani zde, jako ve spoustě dalších, nechybí RPG prvky.

Cooking Simulator vám svěří profesionální kuchyň, nechá vás ji vybavit nádobím i přísadami a pověří vás plněním objednávek. Takřka každý úkon budete muset provést sami – nakrájet bramboru, vysypat zeleninu na pánev otočením misky, míchat omáčky, kořenit ryby...

A ano, sušeným tymiánem se na onoho pstruha musíte vážně trefit, okořeněná linka vedle se nepočítá. Přísady navíc něco stojí a je samozřejmě potřeba je doplňovat, takže lít smetanu po podlaze se prostě nevyplatí. Kolem a kolem simulátor, jak má být. Nabízí celou řadu receptů, velké množství ingrediencí a kuchařských postupů, takže obsahově jen tak nudit nezačne

Problém je lehce neposedná fyzika. Dá se na to zvyknout a přizpůsobit se, ale i tak občas zazlobí. A když se třeba deset minut pipláte s pokrmem, který vážně chcete zvládnout na pět hvězdiček, a na závěr vezmete pečlivě načančaný talíř, příliš neopatrně se s ním otočíte a vystřelíte tím fussili jak z brokovnice po celé kuchyni, je to na přeražení klávesnice. Tak pozor na to.