Cooking Madness

Verdikt
60

Ideální mobilní záležitost na krátkou cestu dopravním prostředkem či pár minut odpočinku při práci. Není nikterak originální či překvapivá, ale fanouškům kuchařských her dovede nabídnout krátké a koncentrované dávky zábavy, když je potřeba.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Warsong
Vydání: 30. září 2017
Štítky: platby uvnitř hry, na postřeh, zdarma, jídlo, mobilní hry, logické

Kuchařských her existují stovky, hodně z nich se chová podle stejného vzorce, ale občas narazíte na výjimku. Na mysl se dere například skvělá Cook, Serve, Delicious 2. Obdobně se však odlišuje i mobilní rychlovka Cooking Madness.

Hra vás nebude úkolovat extrémně složitým skládáním pokrmů či jejich komplikovanou přípravou, těžiště hratelnosti zde leží výhradně v rychlosti. Ogrilovat steak či kuřátko do křupava zabere sotva pár vteřin, pokrmy skládáte s přílohami pouhým ťuknutím na danou ingredienci a nemusíte nikam nic přetahovat. Recepty navíc ani nejde reálně pokazit, protože když se k sobě něco nehodí, hra vám ani nedovolí to k sobě složit.

Mohlo by se zdát, že z takových přísad musí nutně vzniknout příliš jednoduchá procházka růžovým sadem. Není tomu tak, protože ďábelské tempo hry je samozřejmě patrné i na přešlapující frontě strávníků. Těm dochází trpělivost tak rychle, že ve by ve skutečnosti nejspíš způsobili hromadné sebevraždy podnikového personálu. Zprvu sympatický děda nedostane pečínku do několika vteřin a už nakvašeně soptí pryč.

Jak již bylo řečeno, zběsilému tempu z logiky věci padly za oběť složité recepty či jakýkoliv pocit skutečné kuchařské simulace, ale na druhou stranu je zážitek mnohem dynamičtější, než je člověk u podobných her zvyklý. Jednotlivé štace trvají sotva minutu, není žádný problém si střihnout jednu dvě rychlovky při čekání na autobus.

Hra obsahuje celkem klasický obchodní model, kdy vás omezuje množství energie, po jejímž vyčerpání je potřeba buďto čekat, nebo zaplatit pěkně na dřevo. Nutno však podotknout, že pokud neplánujete u Cooking Madness sedět hodiny v kuse, což by vzhledem ke stylu hry stejnak nedávalo moc smysl, platit vůbec nemusíte. Navíc na vás čekají stovky úrovní a přehršel restaurací s různorodými pokrmy, tudíž nehrozí, že by se vaření okoukalo. Tvůrci na titulu stále pracují a pravidelně přibývá nový obsah.

Kolem a kolem se jedná o příjemný kulinářský kvapík, který sice originalitou nikoho do kolen nepošle, ale čas od času ukrátit dlouhou chvíli zvládne bez problémů.