Cook, Serve, Delicious! 2!!

Verdikt
90

Hra o vaření, po níž už nebudete chtít žádnou jinou. Pokud vás žánr alespoň trochu zajímá, druhý díl Cook, Serve, Delicious vám nesmí chybět ve sbírce.

Další informace

Výrobce: Vertigo Gaming Inc.
Vydání: 14. září 2017
Štítky: jídlo, indie hra, na postřeh, casual, simulace

Her s vařením existuje tak nepřeberné množství, že najít mezi nimi titul, který něčím vyčnívá či kvalitou převyšuje ostatní, bývá nezřídka docela oříšek. V případě Cook, Serve, Delicious! 2!! to však zas takový problém není, protože se jedná o pokračování skvělé hry, která si ve světě našla davy oddaných fanoušků. Bylo tedy velmi pravděpodobné, že ani nástupce nezapadne mezi kulinářské tuctovky.

Hra předvádí, jak má vypadat správně provedené pokračování. Základ hratelnosti zůstal zachován - to znamená, že vaším úkolem bude opět plnit objednávky zákazníků pomocí přípravy jídel a následného skládání správných ingrediencí. Na stejných základech ovšem tvůrci tentokrát vystavěli daleko bohatší produkt.

Receptů je v porovnání s prvním dílem daleko více. Pod rukama vám projdou tucty a tucty pokrmů, nápojů a příloh. Nově také nepřipravujete jídla pouze přímo "na pultu", ale dostanete k dispozici několik stanic, kde si jednak lze nachystat objednávky dopředu, abyste pak zvládli očekávaný nápor strávníků "ve špičce". Tyto vedlejší stanice lze rovněž využít k přípravě příloh, které si lidé automaticky berou ke každé hlavní objednávce, a pak dávají větší spropitné. Není to povinné, tudíž se jimi vlastně vůbec nemusíte zabývat, ale snaha zákazníkům poskytnout co nejlepší servis (a víc si tak vydělat) ještě prohlubuje freneticky zábavnou hratelnost.

Přísady hlavních jídel jsou nově rozdělené do několika barevně odlišených stránek, mezi kterými přepínáte mezerníkem, což hře umožňuje přicházet s daleko pestřejšími pokrmy, když už se jejich příprava nemusí nutně vejít na pouhou jednu obrazovku. Vaření je díky tomu rozmanitější a trvá mnohem déle, než se jídla a jejich tvorba omrzí.

Grafika je stále kreslená ručně, ovšem mnohem dovedněji než v případě prvního dílu. A co si budeme nalhávat, vizuální podoba je u hry podobného ražení zatraceně důležitá. I v tomto ohledu si tedy titul zaslouží pochvalu a palec nahoru, protože jídla, která vám projdou pod rukama, jsou natolik lákavá, že po hraní hrozí akutní nebezpečí útoku na skutečnou kuchyňskou linku. Ty těstoviny s krevetami přece vypadaly tak chutně!

Management restaurace se rovněž dočkal vylepšení. Správa menu je jednak přehlednější, ale hra hlavně nabízí tisíce kusů nábytku, zdí, tapet, koberců, ozdob a podobně, které vás nechá zcela volně rozmisťovat do prázdného prostoru. Jinými slovy, vaše restaurace už není jednou z několika předpřipravených šablon, ale můžete si ji vytvořit přesně podle svých představ.

Snad jediná výtka musí směřovat k hudbě. Ano, dočkáte se sice originálního soundtracku, ale to nemusí být vždy nutně kdovíjaká výhra, což hra bohužel předvádí. Hudební podkres je ukřičený, kakofonický a po chvíli výsostně otravný. Naštěstí ho lze vypnout.

Další přešlapy už by ale fanoušek kuchařských her hledal marně. Cook, Serve, Delicious! 2!! je parádní zábava v ostrém tempu, která každého virtuálního Pohlreicha zabaví na desítky hodin. Jen opravdu doporučujeme se do hry pouštět s plným žaludkem, protože jinak kručením břicha zburcujete sousedy v okruhu půl kilometru.