Consortium: The Tower

Verdikt

Zajímavá míchanice adventury, hry na hrdiny, střílečky, plížení a sandboxu - to je Consortium: The Tower v kostce. Hra vyjde příští rok, ale díky předběžnému přístupu se do ní můžete pustit klidně hned teď.

Počítač

WindowsWindows

22,99 €Steam

Další informace

Výrobce: Interdimensional Games Inc
Štítky: fps, střílečka, first person, indie hra, akční, rpg, simulace

Consortium: The Tower je střílečka, na níž je samotné střílení tím nejobyčejnějším z lákavých prvků. Hlavní je tady něco jiného – absolutní svoboda, s níž můžete přistoupit k dobývání futuristického londýnského mrakodrapu z rukou teroristů. Nebo jim vlastně radši pomůžete? To je na vás, stejně jako rozhodnutí, s kým pokecáte, koho zabijete, komu pomůžete, protože celá budova se hemží různými frakcemi a zájmovými skupinami. No a teď si tohle tvárné dobrodružství můžete vyzkoušet sami, protože hra vyšla na Steamu v předběžném přístupu. 

Tam dostanete k dispozici přibližně první třetinu hry, což znamená 6-7 hodin prolézání šachet, obytných prostor, kanceláří a dalších zákoutí, která v sobě skrývá sci-fi architektonický zázrak Churchill Tower. Jenže vzhledem k tomu, že žádné dva průchody nebudou identické, se už u současné verze nejspíš budete schopni zabavit na výrazně delší dobu, pokud vás tedy kombinace střílení a RPG prvků chytne za srdce.

Prozkoumávání prostředí a řešení problémů mnoha různými způsoby zní jako dobrá zábava, která ostatně doslova tryská z lehkovážného úvodního traileru. Consortium: The Tower umí do své kyberpunkové budoucnosti vstříknout osvěžující dávku humoru, i vzhledem k přítomnosti kvalitních herců – třeba Marka Meera, představitele velitele Sheparda ze série Mass Effect.

Jen se připravte se nedokonalý stav animací těl i obličejů. Finální verze hry je totiž ještě velice vzdálená, a konkrétně vzhled a pohyb postav by se časem měly dočkat radikálního zlepšení. Vývojáři z Interdimensional Games očekávají, že předběžný přístup potrvá ještě přibližně 8 až 15 měsíců, což je opravdu velice široké rozpětí – ale pokud na jeho konci bude čekat skvělá hra, nikdo si asi stěžovat nebude.

Mezi další cíle, které si vývojáři kladou, je například masivní rozšíření interiéru mrakodrapu, abyste měli co prozkoumávat i mimo centrální příběh, a velice lákavě zní také podpora Steam Workshopu. Mnohé budoucí přídavky jsou však závislé na komerčním úspěchu hry a samozřejmě také na aktivní zpětné vazbě komunity, takže nezbývá než doufat, že si Consortium: The Tower nějakou komunitu vytvoří. Pakliže ano, opatrně hru pasujeme do role střílečkového černého koně pro rok 2018.