Company of Crime

Verdikt

Představte si XCOM, ale místo krabižníků figurují mafiání a potemnělé sci-fi zasazení střídá klasická gangsterka z šedesátých let. Přesně to je Company of Crime. Hra má vyjít v létě.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Resistance Games
Štítky: tahová, taktická, indie hra, krimi, rpg, strategie

Zločin a trest, Zákon a pořádek anebo gangsteři a detektivové. Popkulturně vděčný námět chytání zločinců a páchání trestných činů se nevyhýbá ani hernímu světu. Company of Crime vás uvrhne do Londýna 60. let, kde se může stát jak šéfem elitní jednotky Scotland Yardu na stopě korupční aféry, tak i vlivným pánem celého podsvětí. V obou případech si budete vybírat podřízené a s jejich pomocí se snažit přechytračit „ty druhé“.

Company of Crime od finského studia Resistance Games na pohled dost připomíná nadcházející taktickou gangsterku Empire of Sin od manželů Romerových. Akorát se neodehrává za dob americké prohibice, nýbrž v srdci Anglie v počátcích studené války. Také se v něm budete vydávat na taktické tahové mise ve stylu XCOMu na nejrůznější dobová místa – do hospod, klubů, přístavů nebo třeba ke krejčímu.

Vliv se v 60. letech budoval různě a bude jen na vás, kdo Londýn ovládne. Budou to gangsteři vychovaní ulicí a uvolněnými mravy, nebo brilantní detektivové s dedukcí Sherlocka Holmese?

Na „zlé“ straně je žádoucí odvádět veškerou špinavou práci tiše, střelba k vám totiž zákonitě připoutá pozornost a zlodějské impérium, které propálí svou identitu, se v tomhle byznysu moc daleko nedostane. Pokud někdo zbraň vytáhne na vás, raději ho rychle odzbrojte, utečte – anebo si připravte tučný šek s úplatkem pro místní strážníky.

Nabírání zkušeností a levelování nebude jen o množství zdraví a výdrže, vaši kumpáni se spíš budou učit chodit v branži. Když někoho zmlátíte, protože neplatí výpalné, nemůžete se před příjezdem policie jen tak sebrat a jít – coby zkušení gangsteři se musíte postarat o to, aby po vás nezbyly důkazy a zavřít ústa i případným svědkům.

Budování impéria tedy spočívá třeba v tom, že obyvatele Londýna přesvědčíte, aby vám prodali své byty a obchody pod cenou anebo se tvářili, že nemají ani tušení o té produkci pálenky ve svém skladu. Rozmanitost vašich aktivit vám odemyká další předměty a vedlejší úkoly, zároveň k vám ale může navést policii či konkurenční mafiány.

Hraní za „hodné“ policisty je pak více záležitostí reakce než akce. Občané vás telefonátem upozorní na rušení nočního klidu či střelbu na ulici, těmihle způsoby ale moc vodítek k rozpletení kriminální sítě nedostanete. Musíte k tomu navíc vysílat agenty do temných uliček, povídat si s informanty a jako jehly v kupkách sena hledat podezřelé typy v nehezkých sousedstvích předtím, než spálí všechny důkazy o svých nelegálních aktivitách.

Taktické RPG se strategickou i akční složkou Company of Crime má vyjít letos v létě na PC.