Command & Conquer: Rivals

Verdikt
90

Mobilní Command & Conquer je pro mě překvapením roku. Nabízí vyváženou dávku strategie, která je komplexnější než konkurenční duelovky, ale stále se dobře ovládá i na displeji mobilního telefonu.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Electronic Arts
Vydání: 4. prosince 2018
Štítky: sci-fi, mobilní hry, online, strategie

Představení mobilní verze legendární série Command & Conquer vyvolalo vzrušenou diskusi. Ne však takovou, kterou by si EA přálo. Hra konečně vyšla a já musím říci, že takhle zábavnou duelovou hru jsem od vydání Clash Royale nehrál. 

Srovnání je to fér, neboť se na první pohled oba tituly podobají. Liší se však v provedení a detailech. C&C je mnohem strategičtější a komplikovanější. Jednotky nejen vyvoláváte, ale i ovládáte. A pokud chcete vyhrát, nestačí dobře odhadnout soupeře, ale také se svými vojáky náležitě zacházet. Dělí se na pěchotu, vozidla a letectvo, zatímco každá jednotka se hodí proti jinému typu. Právě proto musíte neustále reagovat na vzniklou situaci.

Každá bitva graduje. Jednak musíte pro tvorbu jednotek postavit patřičné budovy, ale také samozřejmě těžíte krystaly. Ty nejděsivější stroje si tak můžete dovolit až v pozdější fázi. Cílem ovšem není nepřítele prostě rozstřílet, ale udržet většinu platforem tak, abyste drželi kontrolu nad odpalovací rampou. Z té po čase vyletí raketa. Vy samozřejmě chcete, aby srovnala se zemí základnu protivníka. 

Free-to-play model vychází z toho, co znáte. Za vítězství vás čekají body, kterými si odemykáte truhly plné nových karet. Karty slouží k vylepšování jednotek, potřebujete ale také peníze nebo krystaly pro urychlení akcí. Zatím se mi dařilo hrát bez placení, ale časem narazíte na hráče, kteří mají prostě lepší výbavu a vaše stoupání žebříčky se zastaví. Mám však pocit, že Rivals oceňuje zkušenosti a taktiku více než jiné podobné hry.

Samozřejmě, že nejde o plnohodnotnou strategii, ale EA se povedlo velmi přesně vybalancovat komplexitu a ovladatelnost na mobilních telefonech. Free-to-play model se jistě bude vyvíjet, ale zatím se nezdá nijak tragický. Command & Conquer: Rivals je překvapivě povedenou hrou s možností různých strategií, hezkou grafikou a oslnivými explozemi.