Combo Planet

Verdikt
70

Pakliže máte rádi Miny, Combo Planets vás ihned osloví. I jinak nabídne zábavnou logickou hratelnost, kterou kazí jen pár neduhů. Tím se však nenechte odradit. Planety potřebují vyčistit a hádanky vyřešit.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Bandage and GO
Vydání: 26. dubna 2019
Štítky: puzzle, mobilní hry, logické

Nenápadně vyhlížející titul Combo Planet nabízí hutnou abstraktní hru s čísly, i když pár přešlapů také dělá. Navíc přidává značně nostalgie. 

Pamatujete ještě na Miny? Myslím ty, které bývaly předinstalované ve Windows. Nešlo sice o zážitek porovnatelný s Princem nebo později třeba Call of Duty, ale stejně jsem se jich něco nahrál. A dnešní hra na nich opět staví. Lehké připomenutí: Na čtvercové síti jsou skrytá políčka. Po klepnutí je odhalíte. Když kliknete na minu, vybouchne. To nechcete. Prázdná políčka ukazují čísla, kolik min se jich bezprostředně dotýká. 

Postupným odkrýváním (a trochu počítáním) se dostanete k tomu, že odhalíte všechny miny a úspěšně vyhrajete. Combo Planet dělá některé věci jinak. Předně nejde o miny, ale snažíte se odstranit znečištění planety. Pole není čtvercové, ale je složeno z hexagonů a klepnutí na „bombu“ neznamená konec hry. Chybou místo toho akorát přijdete o kombo a získáte méně bodů.

Ve skutečnosti na ona znečištěná místa klepat musíte. Mají svou hodnotu. Například „3“. Abyste pole odstranili, je potřeba označit tři znečištěná místa o hodnotě 3. 4 o hodnotě 4 apod. Čísla na prázdných polích tak neukazují na množství „min“, ale na jejich hodnoty. Čtyřka třeba může znamenat dvě miny o hodnotě dva. 

Hra otevřeně říká, že jde o variaci na Miny. Víte tak co čekat a o to snadněji se hru naučíte, přestože tutoriál všechny principy vysvětluje několikrát dokola, až je to trochu otravné. Zarazilo mě, jak rychle se ve hře spouští nápověda. Stačí chvíli nepozornosti a hra vám už nepovídá, kam klepnout dále. Tato nápověda navíc nejde zrušit. Hra sama spouští reklamy, klidně i vprostřed úrovně, a jakmile skončí, ukáže vám nápovědu, protože už jste dlouho nic neudělali. Také máte možnost si za reklamu vytočit náhodnou odměnu, která většinou vyřeší značnou část plochy. A to mě vlastně spíš mrzelo.

Vyjma těchto negativ bych ještě zmínil, že pozdější úrovně s opravdu velkými planetami mohou být hůře přehledné, protože políčka jsou malá a hra neumožňuje přibližování. Stejně se však musím přiznat, že jsem u hry strávil více času, než jsem předpokládal. Princip min stále funguje, i když vyloženě odpočinkové hraní to není. Combo Planet se ale více zaměřuje na vítězné body a hrajete proti času, což přidává úplně jinou úroveň stresu.