Comanche

Verdikt

Řežba s helikoptérami, na které se podílí i čeští tvůrci, dostává rozšíření - nejde už jen čistě o multiplayerový titul, své vyžití nově najdou i vlci samotáři. Pokud chcete nově přidané singleplayerové výzvy vyzkoušet, můžete klidně hned teď, protože hra je k dispozici v programu předběžného přístupu.

Počítač

Další informace

Výrobce: NUKKLEAR
Štítky: letecka, střílečka, vojenské, akční

Nástupce legendární vrtulníkové série Comanche zvaný jednoduše Comanche započal svou cestu předběžným přístupem loni v březnu. Původní tvůrci ze studia Nukklear zprvu zamýšleli pouze multiplayerové bitvy, ale nakonec podlehli nátlaku fanoušků a svolili k tvorbě příběhové kampaně.

Později se k projektu přidalo nové brněnské studio Ashborne Games, které se postaralo o právě vydané singleplayerové výzvy v rámci sedmého updatu. V módu zvaném Conflicts se ocitnete v nelehké situaci s několika vytyčenými cíli, za jejichž splnění budete odměnění medailemi. Musíte přitom získat každou jednotlivou medaili, pokud se chcete dostat do další mise.

A mise jsou v tuto chvíli tři – operace Itzal, operace Purple Nemi a operace Terhen. Zisk každé z medailí vyžaduje určitý um a každá z operací má jiné cíle, k jejichž splnění můžete přistoupit různými způsoby. Update 7 dále přidává funkční kokpity a mění chování všech vrtulníků, které by teď měly být mnohem mobilnější.

Comanche je na Steamu stále v předběžném přístupu (přestože tvůrci před rokem předpovídali pouhých šest měsíců trvání), a pokud si nejste jistí, zda by za investici stála příběhová kampaň a singleplayerové výzvy, můžete vyzkoušet alespoň multiplayer, který je od listopadu pro všechny zdarma.