Colorblind

Verdikt
80

Colorblind je náročná plošinovka s jednoduchým nápadem. Za zkoušku rozhodně stojí, jen si dejte pozor na časté reklamy. Pokud vás hraní bude bavit, vypnete je jednorázovým poplatkem.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Nitrome
Vydání: 18. dubna 2018
Štítky: mobilní hry, retro, plošinovka

Také se musíte smát, když děti pracují s představou „jestliže nevidím tebe, ty nevidíš mě“? U této hry vás smích přejde, protože přesně takhle tato obtížná plošinovka funguje. 

Vždy se rád vracím ke hrám od Nitrome. Mají v sobě příjemnou dávku nostalgie, vždy jsou výborně zpracované a retro grafika v nich nepůsobí omšele. Navíc se každá hra může pyšnit nějakou zajímavou mechanikou, která nebývá zbytečně složitá. To se dá říci i o dnes recenzovaném titulu Colorblind. Ten pracuje s představou, že co nevidím, to se mě netýká. 

Úroveň je sama o sobě utopena v monochromatickém provedení. Některé prvky však mají lehký nádech barvy, dosud ji však nevidíte, takže se jimi nemusíte zabývat. Jakmile narazíte na štětec a barvu „získáte“, zmíněné prvky se zvýrazní. Po nově objevených plošinkách můžete skákat, využívat krabice i výtahy, jen si dejte pozor. Zároveň většinou odhalíte i nové nástrahy, třeba bodliny. Zajímavé je, že barva může občas zcela zablokovat cestu. 

Naštěstí existují vodopády, které vás barev zbaví. Tím mohou zmizet nepříjemné překážky, ale samozřejmě i žádoucí plošinky. Cílem každé úrovně je dojít na konec a nasbírat co nejvíce mincí. To nebude snadné a peníze lze v průběhu hraní utrácet za využívání záchytných bodů. S nimi si průchod zásadně ulehčíte, ale přijdete o dobré hodnocení. Pokud vás něco takového zajímá. Úrovně jsou nastaveny tak, abyste se je učili postupně. Při prvních pokusech tak pravděpodobně uděláte chybu.

Colorblind je solidní plošinovka s jednoduchým, ale opravdu chytrým nápadem, který se v každé úrovni využívá trochu odlišně. Obtížnost postupně roste a stejně tak délka úrovní. Na můj vkus je ve hře přespříliš reklam, což se dá vyřešit zaplacením prémiové verze. Největší problém jsem však měl s ovládáním, kdy rychlost reakcí nebyla vždy tak dobrá, jak bych si představoval. Hru vám však mohu doporučit, i pokud nejde fanoušci retra.