Color Switch

Verdikt
80

Jestli se poohlížíte po další mobilní rychlovce, barevná kulička z Color Switch poslouží výborně. Hra je to návyková a kvalitně udělaná.

Další informace

Výrobce: Fortafy Games
Vydání: 6. prosince 2015
Štítky: arkáda, platby uvnitř hry, zdarma, mobilní hry, akční

Jestliže jste si už dosyta vyhráli s ptáčkem ve Swing Copters a bezpečně přešli bezpočet silnic v Crossy Road, možná si děláte zálusk na novou instantní mobilní zábavu. V takovém případě by vaším požadavkům mohl dostát rostoucí hit internetu v podobě hříčky Color Switch.

Ohromná celosvětová oblíbenost dokládá jednak kvalitu titulu, ale také jeho nezbytnou jednoduchost. Hráčovým úkolem je klepáním na displeji odrážet barevnou kuličku a postupně se probojovávat přes různé překážky s cílem vystoupat co nejvýš. Vtip spočívá v tom, že přes překážku se lze dostat jen v případě, že kulička přes ní projde v místě o stejné barvě. No, a výzva? Kulička pravidelně mění barvu, překážky se pohybují a s narůstající obtížností navíc dochází ke zrychlování tempa a skládání bariér ze složitějších obrazců. 

Jak je ostatně u podobných honeb za co nejvyšším skóre zvykem, hratelnost Color Switch je rovným dílem prostá a zároveň silně návyková. K tomu přispívá hned několik elementů, které se starají, aby hra zůstala možná přímočará, ale rozhodně ne hloupá. Vezměme si kupříkladu odvážný design spoléhající jen na několik pastelově zářivých barev na černém podkladu. Výsledkem je nejen určitý retro punc, ale taky vážně stylová grafika. Color Switch se nicméně nespoléhá jen na obraz, na řadu přijde v úplně stejné míře i překvapivě dobrá hudební část, jejíž elektro tóny by šly lehce poslouchat i samy o sobě a ne jen jako podkres.

Kreativitou se prezentuje také návrh úrovní. Sestavení obrazců je mnohdy skutečně důmyslné a pořádně prozkouší vaše dovednosti. Hra je ale spravedlivá, frustrace z nejasně nastavených pravidel jako u Swing Copters nehrozí.

K tomu se může pyšnit i širokou nabídkou herních režimů – výzvami, časovkami, převracenou obrazovkou atd. Pravda, jejich variabilita pokulhává, a tak budete pokaždé hrát v podstatě to samé. K tomu by neškodilo zapracovat ani na návrhu menu hry, které má být asi hravé, k jeho přehlednosti to ovšem moc nepomáhá. 

Na druhou stranu, nabídka se netopí v záplavě reklam ani žádných jiných rušivých prvků, takže vám nic nebrání skočit rovnou do hry a pilovat své schopnosti. Rychlost, orientace displeje na výšku a triviální ovládání jediným prstem dělají z Color Switch ideální kratochvíli do hromadné dopravy nebo na čekání. Kratochvíli, která není kdovíjak revoluční a nějaká chybka by se na ní také našla, zato je krásná, poctivě udělaná a chytlavá.