Clusterduck

Verdikt
70

Clusterduck vám má ukrátit čas, když nemáte nic lepšího na práci. A jde mu to moc dobře. Křížíte kachny, klonujete ty nejpodivnější a snažíte se posbírat co nejvíc mutací.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: PikPok
Vydání: 30. listopadu 2020
Štítky: klikfest, tamagoči, mobilní hry

Hra, kterou vám dnes představím je zvláštní. Hodně zvláštní. Budeme si totiž povídat o zmutovaných kachnách a nahlédneme do tajemné díry. 

Úvodní řádky vás možná vylekaly. To asi není vůbec na škodu. Víc než běžnou hru připomíná Clusterduck jakési zvrácené Tamagotchi. Ne snad, že byste se tu starali o nějakou bytost, ale budete chovat celé hejno kachen. Zmutovaných kachen. Tedy, na začátku úplně zmutované nebudou. Ale znáte to, chybička se vloudí a najednou se vám narodí kachna s rohem na hlavě, protaženým křídlem nebo pruhovanými kačírky. 

A co je v jedné generaci drobná odchylka se v té další může zvrátit do úplně nové podoby. Zanedlouho vám po dvorku budou běhat kachny s dračí hlavou nebo hadím tělem. A zatímco v nějaké chovatelské stanici by už bili na poplach, vy se budete tetelit radostí. Jádrem této hry je totiž sběratelství. Jste jako šílený chovatel, který si chce ve svém deníčku odškrtnout všechny možné mutace. Na dvorku však nemáte neomezeně místa a v jednu chvíli můžete mít maximálně 25 kachen. 

A právě proto na řadu přichází již zmíněná tajemná díra. Kachny do ní totiž můžete obětovat. Třeba, když už nechcete jisté mutace dále křížit. Ale má to i další význam. Cesta kachny totiž v díře nekončí. Jakmile obětujete 10 kachen, můžete je poslat na válečnou výpravu. Poslední pochod, ve kterém se vám ještě pokusí vydobýt trochu slávy. V kachním duelu se střetnete s dalším hráčem a jeho deseti vypovězenými kachnami. 

Souboj je udělaný velmi jednoduše, v každém kole zvolíte kategorii a následně pošlete do boje jednu z kachen. Kachnu vybere i soupeř a jejich statistiky v dané kategorii se porovnají. Výherce získá bod. Občas se vyplatí jako návnadu obětovat slabší kachnu, abyste vyčerpali protivníkovi nějakou vážně silnou. Souboj je tak sice velmi snadný, ale dá se při něm trochu blafovat. Výherce si od protivníka ukradne vybrané mutace a hrajete vesele dál. 

Když budete na obrazovku zírat dostatečně dlouho, čas od času na vás vyskočí příšera, ze které lze získat extra vzácné mutace. A to je vlastně všechno. Čekáte na vylíhnutí nových vajec, objevujete mutace a posíláte kachny do boje. Základní hra je zdarma, ale za pár desetikorun si můžete nakoupit vylepšení. Třeba zvýšení počtu kachen, které se vám vejdou na dvorek, nové místo k líhnutí, nebo odstranění proužku s reklamami. Je to ultra jednoduchá hříčka s primitivními možnostmi a vážně hloupým nápadem. Ale z nějakého důvodu funguje výborně a dovede vás k obrazovce telefonu přikovat na hodiny.