Club Manager 2019

Verdikt
15

Když se i mezi hrami, jejichž jediným účelem je vám opakovaně sahat do peněženky, skví nějaký titul jako neslavný klenot, víte, že je něco špatně. Club Manager 2019 je naprostá příšernost.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Gamotivation
Vydání: 20. února 2019
Štítky: fotbal, platby uvnitř hry, manažer, online hry, online

Obsahu, co by se vešlo za nehet člověka s chorobnou závislostí na manikůře, čekání víc než na příchod spasitele a placených funkcí jak v nočním Amsterdamu. Club Manager 2019 předvádí, jak vypadá donebevolající laxnost vývojářů smíchaná s naprosto nulovou snahou o cokoliv jiného než honem vyrýžovat bakšiš a přesunout se dál.

Základní princip hry je všem hráčům fotbalových manažerů dobře známý. Postupně si máte zlepšovat svou fotbalovou jedenáctku, trénovat hráče, budovat zázemí klubu a vše má samozřejmě vrcholit samotnými zápasy, v nichž vedete své svěřence k vítězství z trenérské lavičky skrze taktické pokyny. Funguje to tak ve většině her s podobnou tematikou. Ne tak v Club Manager 2019.

Zdejší herní mechaniky jsou prakticky totožné s mobilním manažerem New Star Manager, jen s jedním drobným rozdílem: New Star Manager šel hrát. 

V primitivním rozhraní otevíráte balíčky karet, jejich používáním doplňujete hráčům energii, posíláte je na trénink či vylepšujete některé funkce klubu. Problémy nicméně rozeznáte okamžitě. Funkcí je všehovšudy asi tak pět a půl, což znamená, že si kompletně celou hratelnost vyzkoušíte tak do dvaceti minut.

Ale paradoxně to zas tak nevadí, protože déle vás Club Manager 2019 hrát beztak nenechá. I to minimum, co se zde dá dělat, hra totiž zamyká za zhůvěřile dlouhé čekací doby. Nečekejte žádné desetiminutové pauzy, na možnost hrát další zápas se čeká na hlavu padlých osm hodin a podobně. Že to jde přeskočit za skutečné peníze snad ani není potřeba dodávat.

Tvrdou hotovost po vás bude hra požadovat i pokud si budete chtít koupit další karty (a zkuste obnovit energii hráčů bez nich) a nebo dělat... de facto cokoliv jiného. Třešničkou na dortu je pak chvíle, kdy konečně nadejde na samotný zápas a vy zjistíte, že ho nejen nelze nijak ovládat, ale nemá ani žádnou vizualizaci a dokonce nemůžete v jeho průběhu nijak zasahovat do taktiky ani třeba určit tak základní věc, jako je střídání hráčů. Ne, takhle se to prostě nedělá.

Zkuste raději zmiňovaný New Star Manager, funguje na podobném principu, ale je nesrovnatelně bohatší, nebude vás nutit na nic čekat a lze hrát opravdu zdarma.