Clockwork Revolution

Verdikt

Autoři Wastelandů překvapili s oznámením poutavé viktoriánské řežby. Datum vydání ale prozatím neznáme.

Další informace

Výrobce: InXile Entertainment
Štítky: fps, steampunk, akční, rpg

Studio InXile založil už před dvaceti lety Brian Fargo, jeden z veteránů mrtvých Interplay, a od té doby se studio blýsklo především oživením postapokalyptické série Wasteland, humorným fantasy Bard's Tale a temným Tormentem: Tides od Numenera. Na čerstvě proběhnuté Xbox Game Showcase se ale blýskli zbrusu novým projektem, který, světe div se, nevyužívá izometrickou kameru.

The Clockwork Revolution z traileru zdaleka nejvíce připomíná BioShock Infinite, přimíchává k němu ale také notnou dávku steampunku. Půjde o RPG z pohledu první osoby, které bude obsahovat dynamické akční souboje s možností ovládat čas.

Hlavní hrdina se po objevu stroje času objeví ve fantastickém městě Avalon, které bylo velmi pečlivě budováno a různé důležité momenty jeho historie byly pečlivě upravovány k dosažení co nejlepšího výsledku. I vy se ale budete moci vracet v čase a změnami v historii dosáhnout skrz efekt motýlích křídel podstatně odlišných výsledků.

Bohužel toho o moc víc zatím nevíme, hra je zjevně ještě velmi daleko a sám Brian Fargo říká, že trailer, který jsme viděli, pochází z pre-alfa verze hry. Žádný termín vydání ani časové okno prozatím není k dispozici, vývojářský tým se omezil je na lakonické „až to bude hotové“.