City Clickers

Verdikt
72

Zábavná a zdarma. Takové hry se odmítají jen velice těžko, a ačkoliv City Clickers momentálně nenabízí příliš funkcí, další budou přibývat. A hlavně, nikdo po vás nebude chtít ani pětník.

Další informace

Výrobce: Eigen Lenk
Vydání: 15. dubna 2017
Štítky: zdarma, indie hra, budovatelská, strategie

Je to už skoro 30 let, co na trh přišel první díl SimCity a navždy ovlivnil vývoj budovatelských strategií. O to smutnější je, jak studio Maxis nakonec dopadlo. City Clickers, hra vytvořená během dvou týdnů pro 1 Bit Clicker Jam 2017, se u této klasiky do určité míry inspirovala. Zde musíte všechny budovy stavět sami a simulace ekonomiky je zde trochu složitější. Navíc, v tématu game jamu byla podmínka, že ve hře se musí hodně klikat, a tak v City Clickers stavíte domy právě zuřivým klikáním.

Výsledek je pozoruhodný. Hra sama o sobě je pro nadšence do budovatelských strategií zábavná, a i když klikání je na jednu stranu po čase iritující, na druhou dodává hraní určitý pocit "fyzické práce". Na druhou stranu, City Clickers je stále ve fázi vývoje, leccos se tak může ještě změnit. Mechaniky, které v sobě skrývá už nyní, jsou sice jednoduché, ale logické. Vybalancovat budovy tak, aby všichni měli kde pracovat, ale zároveň aby byl pracovní síly dostatek, aby si všichni měli kde koupit jídlo a aby po otočení kohoutku tekla voda, to je větší výzva, než by se zpočátku mohlo zdát.

City Clickers pro Windows nebo Mac si můžete stáhnout zdarma z oficiálních stránek, kam vede odkaz vpravo od článku. Pokud byste autorovi chtěli nechat drobné spropitné, můžete, ale podmínkou to není.