Chernobylite

Verdikt

Libo trochu snahy o přežití v drsných podmínkách hororové zóny okolo Černobylu? Survivalový horor Chernobylite si můžete vyzkoušet klidně hned teď, je k dispozici v programu předběžného přístupu. Plná verze by měla vyjít letos v červenci.

Počítač

Další informace

Výrobce: The Farm 51
Štítky: horor, survival, first person, akční

Na zbrusu nového Stalkera jsme docela zvědaví, ale do Černobylu se vydáme mnohem dřív díky hororovému survivalu Chernobylite, který v předběžném přístupu sbírá kladné body už od konce roku 2019.

Tvůrci ze studia The Farm 51 rozhodně nelenili a připravili pro své nejvěrnější fanoušky rozměrný update, který dosavadní podobu hry změní takřka k nepoznání.

Pokud se Chernobylite věnujete už v early accessu, pak vězte, že vás čeká důkladně přepracovaný příběh. Vývojáři spolu s tím přepsali spoustu dialogů, které následně znovu nadabovali do angličtiny a ruštiny způsobem, který má postavám dodat větší přirozenost, osobnost a hloubku.

Dále se zaposloucháte do nového soundtracku od oceňovaného skladatele Mikołaje Stroińského, který se podílel na hudbě ve hrách Zaklínač 3: Divoký hon, League of Legends, The Vanishing of Ethan Carter, uslyšíme ho v Age of Empires IV a mnoha dalších hrách.

Změny nastávají i po herní stránce. Například máte konečně možnost vybavit své společníky zbrojí a zbraněmi, které buď naleznete v zakázané zóně plné tajuplných anomálií, nebo si je sami vyrobíte v základně, jak můžete vidět ve shrnujícím traileru výše.

Umírání bude odteď bolestnější, jelikož přijdete o některé náhodně vybrané předměty v inventáři, budete čelit novému, téměř nezničitelnému nepříteli v těžké zbroji, ale zato budete mít víc slotů pro ukládání hry. Dohromady je toho mnohem víc.

Hororový survival Chernobylite opustí předběžný přístup letos v červenci a vyjde v plné verzi na PC, PlayStationu 4 a Xboxu One. Později během letoška se dočkají i majitelé PlayStationu 5 a Xboxu Series X/S.

Pokud se do hry plánujete pustit na počítači, tak s její koupí příliš neváhejte. Nejenže je do konce dubna v poslední slevě před vydáním za 20 eur, ale hlavně si koupí v early accesssu zajistíte přístup ke všem budoucím placeným DLC. Moc hezká odměna pro hráče investující naslepo do nedokončené hry.