Cheese Lab

Verdikt
50

Nenáročná rychlovka, ve které ovládáte myš a skáčete vzhůru. Neoriginální, jednoduché, ale poměrně chytlavé a zdarma.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Cloud Games
Vydání: 17. prosince 2016
Štítky: browser-gaming, arkáda, na postřeh, zdarma, mobilní hry, plošinovka, nejhranější na starých hry.cz, online

Znáte Doodle Jump? Pokud ano, vlastně ani nemusíte číst dál, protože Cheese Lab je zjednodušená verze téhož, jen místo podivného mimozemšťana ovládáte skákajícího hlodavce. Pokud Doodle Jump neznáte, vězte, že se jedná o hru, ve které se před vámi tyčí nekonečná věž plná větších a menších plošinek i různých nástrah. Vaším úkolem je vyskákat co nejvýše.

V podstatě jediným rozdílem oproti zavedenému konceptu je zde fakt, že hra není nekonečná, jak bývá zvykem, ale má cíl. Tím je nasbírání pěti set tisíc bodů, což ani není nikterak obtížné. Nástrah totiž není mnoho, jsou tu vlastně jen dvě. Jednak je potřeba se vyhýbat robotickým kočkám (ty lze shodit, pokud k nim přiskočíte zezadu či shora) a elektrickým pastem. Předměty, které naopak budete chtít sbírat, jsou tři. Jedná se o tryskový batoh, co myšku vynese o pěkných pár pater vzhůru, trampolínu, jež vás vymrští zhruba o vzdálenost jedné obrazovky, a pak pochopitelně sýr. Co by byla hra s myší, kdyby v ní nebyl sýr, no ne? Zde jeho sebrání zvyšuje skóre.

Toť vše, žádné další herní mechaniky si na vás Cheese Lab nechystá. Průměrně zručnému hráči zabere tak hodinku, než dosáhne požadovaného půlmilionu bodů, což věru není velká trvanlivost. Na druhou stranu, fenomenální úspěch jiných her dává najevo, že žánr má jakýsi aspekt návykovosti, zábavy, a ten se projevuje i zde. Sice ve trochu menší míře, protože hra je skutečně nepříliš náročná, ale přeci. Nakonec, Cheese Lab je zcela zdarma, a to jak v prohlížečové verzi, tak ve variantách pro Android a iOS. Za zkoušku tedy nedáte vůbec nic.