Castlevania: Bloodlines

Verdikt
90

Jedná se o jednu z nejlepších plošinovek, kterou byste mohli najít na videoherním systému Sega Genesis, a přesto si ani zdaleka nevybudovala takový kult fanoušků jako její mladší bratříčci. Je to škoda, protože Bloodlines za to rozhodně stojí. O tom se ostatně můžete přesvědčit sami a bez placení.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDOS Games Online

Další informace

Výrobce: Konami
Vydání: 20. března 1994
Štítky: arkáda, zdarma, fantasy, retro, plošinovka, staré pecky, online hry, akční, online

Herních sérií najdete obrovské množství, ale málokterá z nich se může pyšnit tak širokou a oddanou základnou fanoušků jako Castlevania. Potemnělá upírská sága existuje již přes třicet let, čítá doposud pětatřicet titulů a přesahuje i na území seriálů a další popkultury. Nejedná se samozřejmě bez výjimky o výborné hry, to při tak širokém záběru snad ani nelze, ale většinou jde o kvalitní tituly, mezi nimiž se navíc občas zaleskne opravdová perla. Jednu takovou máte před sebou.

Bloodlines vyšla již v roce 1994, ale výbornou zábavu skýtá i dnes. Její mechaniky totiž nestárnou, naopak je po dlouhá léta kopírovaly desítky dalších titulů. V jádru se jedná o klasickou dvojrozměrnou plošinovku, v níž musíte dílem překonávat prostředí a dílem armádu nepřátel, která vám jde neustále po krku. Je to nicméně důraz na precizní poziční hru a přesné načasování, kterým hra nastínila trendy hratelnosti na mnoho a mnoho let dopředu.

Hra je jaksepatří obtížná a místy dokonce trochu neférová. Dnes by se to považovalo za designovou chybu, ale v době vydání nikoho nezaskočilo, že se zkrátka některé úrovně nebo alespoň jejich pasáže bylo potřeba naučit nazpaměť. Odměnou je, jak už to bývá, pocit nebývalé satisfakce a nadřazenosti, když se podaří problémovou scénu konečně zdolat.

Na pohled sice stáří hry bezpečně odhalíte, ale zábavný zážitek, který nabízí, když se do ní dokážete ponořit, rezonuje s nezměněnou silou. Zkuste to, stojí to za to. A nebude vás to stát nic - jen trochu času, protože hra je k dispozici zdarma v prohlížečovém emulátoru. Spouští se klávesou "1". Postavu pak ve hře ovládáte kurzorovými klávesami, klávesou control se útočí, alt znamená výskok a mezerník použití speciální zbraně.