Castle Diorama

Verdikt
70

Hry od studia Amanita se proslavily po celém světě svou svěží atmosférou, nápaditostí a tvořivostí. Je tedy jenom dobře, že si tvůrci občas střihnou malou bezplatnou bokovku, jako je Castle Diorama. Jedná se o kouzelnou a příjemnou ochutnávku amanitího stylu.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

Oficiální stránky

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Oficiální stránky

Počítač

WindowsWindows

Oficiální stránky

Mac OS XMac OS X

Oficiální stránky

Další informace

Výrobce: Michal Berlinger a Jan Netušil
Vydání: 20. prosince 2017
Štítky: zdarma, casual, česká hra, meditativní, online hry, online, logické, od českých výrobců

Michal Berlinger spolu se svým kolegou z Amanity usedl před vánoci k Unity a vytvořil typicky amanitovskou roztomilou záležitost jménem Castle Diorama. Spíše než o hru v tradičním smyslu slova se jedná o interaktivní prezentaci – na jednoduché obrazovce plné hejblátek a interaktivních prvků mapy máte za úkol pěticí pohybů postavit jednoduchý hrad. Přesto je to celé tak roztomile praštěné, že by byla chyba tomu neobětovat pár minut času.

Pozoruhodné je, že ve stylu Amanity hra postrádá klasické herní logiky ve stylu „barák A postavíš za X surovin“, což jaksi ve hrách běžně nevidíme. Jednu z věžiček tak třeba postavíme tím, že zataháte za kořeny stromů opodál. Je to sympaticky nonsensuální a příjemně kratičké, a vlastně bychom si dovedli představit hru zcela sestavenou z podobných interaktivních leporel. Nejde o tak parádní jednohubku, jakou byla někdejší Osada. Pokud by nás však Amanita zásobovala podobnými kraťasy častěji, vůbec by to nebylo na škodu!

Ačkoliv máte sice za pár minut "odehráno", zážitek a dojem, který ve vás Castle Diorama zanechá, bude jedině pozitivní. Navíc se jedná o příjemný výlet do jedinečného kreativního stylu studia pro ty, kteří třeba ještě ke hrám od Amanity nepřičichli. Pokud mezi takové patříte, rozhodně se podívejte i na zbytek portfolia, stojí to za to.