Castle Crashers

Verdikt
85

Povedená akční arkáda, kterou si sice můžete zahrát sami, a i tak bude zábavná, ale stoprocentní zážitek zprostředkuje až hra ve více hráčích. Pokud víte, že si tuhle dynamickou mlátičku budete mít s kým zahrát, není co řešit.

Počítač

WindowsWindows

11,99 €Steam

Mac OS XMac OS X

11,99 €Steam

Konzole

PlayStation 3PlayStation 3

$14,99PlayStation Store

Xbox 360Xbox 360

359 KčXbox Store

Další informace

Výrobce: The Behemoth
Vydání: 27. srpna 2008
Štítky: indie, 2d, bojová, kooperace, více hráčů u jednoho zařízení, akční, rpg

Zlý čaroděj svým ohyzdným obličejem pokazil zábavu na královské párty. A kdyby ji zkazil jenom tím, že se na ni ukázal, ještě by se to dalo přežít, ale to by nebyl temný mág, aby nenapáchal nějaké zlo. V tomto případě černokněžník unesl princezny, od cesty povraždil pár dvořanů a ještě k tomu si přivlastnil magický drahokam nedozírné ceny.

Z úrovně zápletky už vás nejspíš nepřekvapí, že král vyšle za získáním drahokamu (a pokud možno i svých dcer) statečného rytíře. Může být jeden, pokud se rozhodnete, že na společnost ostatních hráčů nemáte náladu, ale můžou být až čtyři u jednoho zařízení.

Po stránce hratelnosti je Castle Crashers klasickou side-scroller 2D arkádou po vzoru například Golden Axe s trochou toho koření v podobě lehkých RPG prvků. Nebere se nicméně nijak zvlášť vážně a na příjemnou nadsázku narazíte za každým druhým rohem. Za přemáhání davů nepřátel získáváte zkušenostní body, které je možné investovat do několika statistik a vylepšit tak svou postavu. Nezapomnělo se ani na výbavu - tu můžete nakoupit za herní měnu či nalézt při svých dobrodružstvích. Zvolený druh zbraně pak samozřejmě vcelku výrazně ovlivňuje herní styl a možnosti útoků, přesně, jak to má být.

Hra je zábavná, dynamická a příjemně hratelná i v singleplayeru. Její koncept a zejména design některých scén ale dávají tušit, že se počítá spíše s multiplayerem, což je doporučení, které nelze než sekundovat. Dobrá hra se po přizvání dalších rytířských kumpánů mění na pulzující gejzír zábavy, kdy akční scéna střídá nějakou, která dokáže vyvolat halasný výbuch smíchu všech zúčastněných, v takovém tempu, až se z toho zatočí hlava. Akce je bezhlavá, chaotická, příšerně pomatená a ve výsledku křišťálově zábavná. Hráči se navíc navzájem mohou oživovat při boji, takže tam, kde by samotářova hra končila neslavnou smrtí, si mohou spolubojovníci pomoci. Kvůli tomu je hra s přáteli tradičně o něco snadnější, ale to vůbec nevadí, protože se alespoň můžete naplno věnovat řežbě.

Pro drobný oddech od hrdinských povinností toto dílko nabízí také pár miniher, které si můžete vychutnat opět v multiplayeru. Hlavním tahounem ale zůstává story mód a jeho epos o jednom až čtyřech rytířích. Castle Crashers stojí za zvážení i v případě, že se je chystáte hrát sami, ale pokud máte jistého spoluhráče (nebo několik), neváhejte ani vteřinku, protože v multiplayeru se téhle hře může rovnat máloco.