Carrion

Verdikt

Koho má pořád bavit hasit ohně, když se vědecké experimenty vymknou z rukou? V Carrion si zahrajete právě za jeden takový a příliš smělým vědátorům ukážete, zač je toho chapadlo.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Phobia Game Studio
Štítky: plošinovka, e3 2019, akční

K tiskové konferenci Devolveru není moc co říct. Tento vydavatel se zkrátka nebojí ničeho a možná si vyloženě libuje v nechutnostech. Těch několik málo her, které během E3 ukázal, byly buď velmi trhlé šílenosti, nebo krvavé brutality. Carrion vlastně spadá do obou těchto kategorií.

Možná jste miloučká entita z vesmíru, možná jen nepovedený experiment. Ať už je váš původ jakýkoliv, část života jste byli uvěznění v jakémsi komplexu, kde na vás zlí lidé prováděli určitě nepříjemné pokusy. Takže když se vám konečně podaří dostat ven ze svého vězení, pořádně se jim pomstíte.

Carrion na první pohled zaujme plynulým pohybem vaší chapadlaté nestvůrky, kterou čeká velké množství rozkopávání dveří a lidských lebek. Těla roztrháte na kusy a ty následně spořádáte, čímž zvětšíte svůj objem.

Čím jste větší, tím víc vydržíte. Obrana komplexu zahrnuje těžkooděnce se samopaly a plamenomety, a i když příšera z videí působí nesmrtelně, stačí pár ozbrojených nepřátel a je s vámi rychlý konec. V tu chvíli se objevíte u záchytného bodu, který musíte sami aktivovat vytvořením obrovského tlukoucího srdce.

Od velikosti se odvíjejí i vaše schopnosti. Když jste malí, umíte vystřelovat smrtící sítě, zatímco větší tělo vám umožňuje rozrážet dveře obrovskou silou, která zdevastuje za nimi stojící nebožáky.

Carrion je metroidvanie v tom smyslu, že se často vydáváte do slepých uliček, abyste si po spuštění páky na jejich konci otevřeli dříve nepřístupné prostory labyrintu. Hra vyjde někdy v příštím roce na počítačích a konzolích.