Card Crawl

Verdikt
75

Skvělá karetní hra pro jednoho hráče s neobvyklým procházením balíčku a nakládáním s omezeným prostorem pro výbavu. Jediná výtka jde směrem k rychlé klesající obtížnosti, která nutí hráče investovat do nových balíčků.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Tiny Touch Tales
Štítky: fantasy, zdarma, karetní, platby uvnitř hry

Karetních mobilních her je na trhu více, než by bylo třeba. Proto je vždy potěšující, když se objeví nová karetka s alespoň trochu zajímavým nápadem či mechanismem. Card Crawler je určena pro jednoho hráče, kde lížete karty z předem namíchaného balíčku. Občas líznete zbraň, občas příšeru, kterou tou zbraní popravíte.

Ve hře usedáte ke stolu spolu s hrůzostrašně vzhlížejícím taurenem. Ten drží v ruce balíček 50 karet, kterými se musíte postupně prokousat. Vždy před vás vyloží 4 karty, z nichž 3 musíte nějakým způsobem použít, aby se nabídka mohla doplnit do čtyř. Váš hrdina má 13 životů, dvě ruce pro třímání věcí a jeden malý batůžek.

Z nabídky karet si do levé ruky můžete vrazit meč a do pravé štít a do batůžku léčivý lektvar. Trol tam zůstal sám, ale hned ho doplní tři další karty. Mohou to být další zbraně, nebo další monstra nebo třeba měšec zlata či speciální schopnost. Hodnota zbraně se jednoduše odečte od síly proti vám stojící potvory, hodnota štítu vykryje zbytek a trol je fuč. Jenže občas na vás těch monster vypadne více, než zvládnete pokosit a jste nucení schytat pár ran. Ty následně vyléčíte lektvarem a jde se směle dál.

První průchody balíčkem vám mohou dělat problémy, ale jelikož je neměnný, karty se naučíte používat a najdete způsoby, jak i ty využít ve svůj prospěch. Po pár odehraných hrách se začnou odkrývat speciální karty. Umožní vám vyměnit nabídku, zabít již načatého nepřítele, udělit zranění podle svého zranění apod. Hraním si dále otevíráte i další herní módy jako denní výzvu, stavbu vlastního balíčku, plnění úkolů nebo sdílení balíčku s hráči.

Card Crawl je dobře fungují karetní hra pro jednoho hráče, která před vás z počátku postaví příjemnou výzvu. Bohužel jen z počátku, protože jakmile si balíčkem párkrát projdete, stává se uměním spíše prohrát. V tu chvíli bude jen na vás, zda si vystačíte se základním balíčkem nebo si připlatíte za nové balíčky, které skýtají větší výzvy.