Car Dealer Simulator

Verdikt
60

Propracovaný simulátor automechanika s líbivou grafikou, slušným výběrem vozidel a nástrojů na jejich opravu a ještě slušnější řádkou mechanických poruch. Pod hezkým pozlátkem se však skrývá až příliš zdlouhavý systém osobního vývoje a frustrace z nemožnosti profitovat na většině zakoupených vozidel.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Hrát

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Hrát

Další informace

Výrobce: Alexander Ilyushin
Štítky: auta, manažer, simulace

Koho jako malého kluka nezajímala auto, že? A kolik z vás se později začalo zajímat o víc než jen vzhled a název svého plechového mazlíka a nakoukli jste i pod kapotu a podvozek? Možná do dnes sníte o vlastní garáži, kde na zakázku opravujete staré ojetiny, ale prostě už je pozdě s tím začínat. Nezoufejte - možná vám to vynahradí tento mobilní simulátor!

Car Dealer Simulator je manažerský simulátor vesnického automechanika s malou dílničkou. Vše začíná ve vaší první garáži, kterou je potřeba „vyplnit“ nějakým tím bourákem. Vaše první kroky tak vedou do bazaru ojetin, kde na vás vyskočí slušná nabídka aut. U každého auta můžete vidět rok výroby, počet najetých kilometrů, cenu a možný profit z následného vlastního prodeje. Pokud hledáte něco konkrétního, lze všechny výše zmíněné parametry filtrovat. Dokonce můžete zadat, aby se vám vyhledala všechna auta kromě ruských, auta s čistými papíry apod.

Jakmile si vyberete slušně vypadající auto, je na čase zavolat majiteli a domluvit se na schůzce. Občas se stane, že prodejce telefon nezvedá, takže je třeba mít pevné nervy. Jakmile se ale spojíte, můžete se ho ihned zeptat na stav vozu, který je povětšinou „v pořádku“, dokud auto nedotáhnete domů. Máte z telefonátu dobrý pocit? Pak dojde k osobní schůzce, na které můžete auto podrobit vlastní kontrole motoru, spojky, podvozku, karoserie, papírům a elektronice, následně zažádat o 5% slevu a auto zakoupit.


Zakoupené auto ihned putuje do garáže, kde je ihned třeba pustit se do práce. Ze začátku nemáte žádné vlastní vybavení, takže s autem musíte do jiného servisu, kde zjistí (většinou obrovský) rozsah škod, které už musíte opravit vlastnoručně. U každé rozbité položky (opotřebovaný píst, rozbitá světa, prasklé sklo, chybějící klíček…) máte vždy na výběr ze tří druhů oprav – nejlevnější nekvalitní opravu, nejdražší kvalitní opravu a středně drahou opravu pomocí vlastní zakoupené techniky, která ale nemusí vyjít vůbec. Oprava každé součástky trvá nějaký čas – zde přichází na řadu již klasické utrácení bodů energie na okamžité dokončení, které je dost na občasné hraní, ale pokud byste se do hry chtěli opravdu ponořit, neobejde se to bez investice skutečných peněz.


Když máte auto zcela opravené, můžete ho vystavit v bazaru. Zde uvidíte, jak moc na proběhlých opravách vyděláte nebo proděláte, případně máte možnost cenu vozu nastavit až o desítky procent nahoru nebo dolů. Teď už jen zbývá čekat na telefonát potenciálního zákazníka. Ten použije všechny možné metody na kontrolu vašeho vozu a je dost pravděpodobné, že si všimne nějaké vámi špatně opravené součástky, obchod zruší a vy tak musíte zpět do montérek. Za vydělané peníze však nenakupujete jen další vozy, ale i vybavení své dílny. To vám umožní odhalit více závad již při samotném nákupu vozu a levnější a kvalitnější opravy u sebe v garáži.

Car Dealer Simulator celkem bravurně zvládá svůj úkol – jednoduchým způsobem simuluje práci domácího automechanika. Průzkum trhu dokáže zabavit, zjišťování závad naopak pěkně potrápí a rozhodování, co se vyplatí opravit pořádně a kde postačí jen kladivo, vám nedá spát. Vůbec nejlepší stránkou hry je její vizuál – grafika je funkční a vozy vypadají „jako živé“. Navíc všechny vozy bezpečně poznáte, i když nejsou licencované, a proto není vidět značka. Hra bohužel pokulhává v samotné ekonomice. Peněz vyděláváte zoufale málo a co víc, je velice obtížné mít ze zakoupeného vozu vůbec nějaký zisk. Může se vám stát, že po několika odehraných hodinách jste si ke svým počátečním 5000 konečně přičetli 1000. I tak je ale na přeprodeji aut něco zvláštně uspokojujícího.