Canfield Solitaire

Verdikt
70

Vcelku neotřelá verze pasiáns, která stojí za vyzkoušení díky neokoukaným pravidlům a příjemné grafické podobě, jež sice není nikterak strhující, ale alespoň navodí dojem skutečné karetní hry.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Solitaire City
Vydání: 17. listopadu 2009
Štítky: browser-gaming, zdarma, karetní, pro hráče do 18 let, nejhranější na starých hry.cz, online hry, online, společenská

Canfield solitér (v Anglii označovaná také jako Demon solitér) je karetní hra, kterou vymyslel majitel kasína, aby na ní vydělával. Právě proto je pravděpodobnost dokončení hry velmi nízká. Cílem je seskládat všechny karty na odkládací místa v právém horním rohu. Na začátku je vždy na první odkládací místo umístěna jedna karta náhodné hodnoty a vy musíte doplnit na další tři místa stejnou hodnotu jiné barvy a následně už "klasicky" odkládat vzestupně karty stejné barvy. Karty můžete tzv. přetáčet přes eso, tzn. např. nad krále umístíte eso a následně pokračujete dvojkou.

Pod odkládacími místy vpravo dole můžete umisťovat karty sestupně se střídáním černé a červené barvy. Sem tedy typicky umisťujete karty z talonu (sloupec vlevo dole) a z vykládacího balíčku vlevo nahoře. Pokud se vám podaří celý sloupec uvolnit, tak na jeho místo bude automaticky doplněna první karta z talonu. I tady můžete "přetáčet" přes eso, nicméně sestupně a s dodržením střídání barev.

Nejčastější zprávou ukončující hru vzhledem k její složitosti bude pro vás zřejmě ta, která vám oznámí, že již nemáte žádný tah. Hru nicméně dohrát lze, jen se to doopravdy nepovede pokaždé. Značná role náhody může tak být pro řadu hráčů frustrující, ale to je zas vyváženo daleko větším pocitem zadostiučinění, když se Canfield Solitaire povede pokořit. Kladem této hry je rovněž fungující online žebříček skóre, ve kterém se můžete měřit s ostatními hráči.