Candy Crush Saga

Verdikt
80

Tuze návyková logická hříčka, kterou brzdí jen neustálá nutnost čekat, otravovat ostatní a nebo platit reálnými penězi.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaOficiální stránky

FacebookFacebook

ZdarmaFacebook

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Windows PhoneWindows Phone

Windows Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: King
Vydání: 12. dubna 2012
Štítky: browser-gaming, platby uvnitř hry, spoj tři, zdarma, casual, mobilní hry, facebook, free-to-play, pro hráče do 18 let, logické

Pokud jste uživateli Facebooku, uživateli jakéhokoliv jiného sociálního média, uživateli Země, pravděpodobně vás zmínka o Candy Crush Saga v nějaké formě neminula. Jedná se totiž o jednu z nejhranějších her současnosti, a to jak na Facebooku, tak i na mobilních telefonech. O co vlastně mezi všemi těmi laskominami, koláčky a kostkami čokolády jde?

Princip hry je, jak už to u geniálních projektů bývá, velice jednoduchý. Cílem hry je jednoduše řadit do určitých útvarů sladkosti stejné barvy. Tím je odstraníte z obrazovky, přičemž snahu vám samozřejmě budou ztěžovat různé další nástrahy - nepohyblivé želé, množící se čokoláda, nerozbitné bloky a podobně. Úkoly v jednotlivých úrovních se občas mění, někdy je třeba vyčistit všechno želé, jindy mícháním bonbónů nechat sestoupit třešeň až na dno obrazovky a tak dále.

Díky jednoduchému, ale chytlavému konceptu a příjemné grafice je tak Candy Crush radost hrát. Dostavuje se onen známý syndrom "ještě jednoho levelu", kdy pak člověk s hrůzou zjistí, že už je půl páté ráno. Vývojáři ze společnosti King to ovšem moc dobře věděli, a tak, pokud chcete hrát delší dobu v kuse, se buď nesmíte plést, všechny úrovně čistit na první pokus, a ještě k tomu mít velice tolerantní přátele, nebo si pomoci reálnými penězi.


Ve hře máte totiž pět životů, o jeden přijdete, když se vám nepodaří úroveň dokončit, a pokud je ztratíte všechny, musíte čekat - jeden se obnoví za půl hodiny reálného času. Po dokončení sady úrovní navíc potřebujete tři vstupenky do další epizody, a ty dostanete právě za potvrzení žádostí odeslaných na Facebooku.

Pokud hru s facebookovým účtem propojenou nemáte, můžete otravovat náhodné "kolemjdoucí", ovšem nikdo neručí za to, že tito lidé hru ještě hrají nebo že vám žádost potvrdí. Druhou bezplatnou možností je pak čekat tři dny, než se další epizoda sama otevře. Asi chápete, kam to všechno směřuje - jak životy, tak vstupenky si samozřejmě lze kupovat za skutečné peníze. Ať už se však dál dostanete za úplatu či s pomocí kolegů hráčů, nemusíte se bát, že byste snad brzy neměli co dělat. Úrovní je totiž ve hře ke dvěma tisícům a tvůrci pravidelně přidávají další.