Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022)

Verdikt

Pozor, neplést s Modern Warfare 2, které vyšlo předloni. Tohle je oficiální pokračování rebootu značky a vyjde letos ke konci října.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Infinity Ward
Štítky: multiplayer, first person, střílečka, válečná, akční

Call of Duty: Modern Warfare 2 sice vyšlo v roce 2009, to ale neznamená, že by letos nemohlo vyjít znovu. Nejde ale o remaster (ten jsme ostatně dostali předloni), nýbrž o pokračování rebootu značky Modern Warfare z roku 2019. Pokud se v tom začínáte ztrácet, nevadí. Důležité je, že se v kampani objeví známé tváře, že bude zase explozivní a napínavá a především krátká, protože nejdůležitější součástí herního balíčku bude jako obvykle multiplayer.

Trailer, který jsme ovšem viděli v rámci akce Summer Game Fest, se věnuje právě příběhové kampani, konkrétně ukázce z mise Dark Water. Ta nás vezme na ropnou plošinu, kterou bičují střídavě spršky deště a olova. O akci jako obvykle nebude nouze, Call of Duty se předvádí ve své nakašírované vysokorozpočtové podobě, jako to dělá každý rok už skoro dvě dekády.

Příští rok si nicméně značka dá pauzu a Modern Warfare 2 tak bude první hrou série od roku 2005, která bude mít delší než roční životní cyklus. To samozřejmě bude klást velký důraz na dodatečný obsah, vypomoci by ale mělo také plnohodnotné pokračování režimu Warzone, jež má taktéž vyjít ještě letos.

Vývojáři z Infinity Ward slibují změny v multiplayeru, především co se týče systému získávání zbraní nebo jemného ladění účinnosti různých doplňků a nástavců. Plná verze vyjde na současnou i minulou generaci konzolí a na PC 28. října, ještě předtím si ale budeme multiplayer moc vyzkoušet v beta testech, které nejdřív dorazí na PlayStation.