Call of Duty: Mobile

Verdikt
90

Mobilní verze Call of Duty je hra, na kterou nejeden fanoušek populární série stříleček čekal. Ihned po spuštění nabídne povědomou hratelnost, známé mapy, postavy i zbraně. V jednom balení navíc nedostanete jen rychlou online střílečku, ale také Battle Royale.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Activision
Vydání: 1. října 2019
Štítky: střílečka, multiplayer, mobilní hry, akční, online

Call of Duty zrodila moderní žánr online stříleček, a i když je dnes pouze jednou z mnoha značek, její jméno stále rezonuje. Oznámení mobilní verze dává tušit, že tu máme co dočinění s plnohodnotným zážitkem, který okamžitě osloví fanoušky série, ať už hráli sérii Modern Warfare, Black Ops nebo další díly. Zaměřuje se však čistě na hru více hráčů. 

Není tajemstvím, že kdo chtěl hrát Call of Duty na telefonech, musel dosud sáhnout po sérii Modern Combat. To se však nyní mění. Mobilní verze CoD přináší rychlou akční hratelnost, známé postavy, zbraně, bonusy i vylepšení. Dvě nejhlavnější složky tu nechybí – zbraně a mapy. Nabídka se bude ještě jistě rozšiřovat, ale už nyní se můžete prohánět po známých bojištích napříč různými díly. Hijacked, Nuketown, Crash, Raid nebo třeba Crossfire. Devět map a několik herních režimů nabízí dostatečnou variabilitu.

Zabijákem většiny mobilních stříleček je ovládání. CoD na to jde dobře. Jedním prstem se hýbete, druhým míříte. Střelba probíhá automaticky, i když to lze vypnout. Další důležitá tlačítka jsou rozeseta po obrazovce a je tak jisté, že i když mechanismy jsou stejné jak na počítači a konzolích, spád hry je o kousek pomalejší. Potřebujete přebíjet, zvedat hledí, měnit zbraně, házet granáty, případně sbírat zbraně ze země, používat nůž na blízko, spouštět odměny za zabití atp. 

Ve výsledku se ale hra ovládá velmi slušně a po pár kolech se do toho dostanete, i když hraní za chůze bych úplně nedoporučoval. Podrobné nastavení vám navíc umožní si veškeré prvky přesouvat, upravovat a měnit jejich velikost. Hra působí masivním dojmem i v jiných ohledech. I zde měníte vybavení, upravujete jednotlivé zbraně, vybíráte si podporu, a dokonce i vzhled vlastního vojáka. Svůj styl tu najde každý. Já vždy inklinoval k útočným puškám, jiným vyhovují samopaly a důraz na rychlost. Nechybí ani odstřelovací pušky, pistole a výbušniny. Vše si odemykáte postupně, takže kdo má zálusk výhradně třeba na AK-47, ten si chvíli počká.

O dynamiku se starají i Killstreaks, tedy odměny za zabití. Můžete spustit podporu UAV, odhalující pozice nepřátel, vypustit smrtící raketu, výbušný dron nebo třeba vrtulník s kulometem. Team Deathmatch je naprostá klasika, skvěle tu funguje i Search & Destroy a novým hráčům doporučuji Frontline, kde se bojiště příliš nemění. Znalost map je totiž v Call of Duty naprosto klíčová. Hrát navíc můžete i hodnocené zápasy a postupovat v žebříčcích. 

Velikou výhodou je, že úroveň hráčů příliš velký rozdíl nedělá a stejně tak platící hráči nemají nepřekonatelnou výhodu nad neplatícími. Již od začátku jsou k dispozici velmi slušné zbraně, a i když nemáte přístup k širokým možnostem, jste kompetentním protivníkem. Teď asi přichází správná chvíle, abych vám řekl, že ve hře nechybí plnohodnotný mód Battle Royale, který příliš neztrácí za PUBG. To je však na jiné povídání.

Call of Duty je skutečně tou hrou, na kterou fanoušci série čekali. Slušně se ovládá, nechybí jí známé zbraně a mapy, ale hlavně přináší správný akční zážitek. Pokud zatoužíte po všech zbraních, kosmetických úpravách nebo dalších bonusech, buď si počkáte, nebo začnete platit. Ale hrát se dá v pohodě i bez toho. Výhodou a potenciální nevýhodou může být, že se hra snaží nabídnou téměř vše v jenom balení.