Bullet League

Verdikt
80

Však už to znáte. Nejprve musíte rychle popadnout nějakou zbraň, jinak dlouho nepřežijete. Bullet League je Battle Royale se vším všudy, dokonce nechybí ani stavění jak z Fortnite. To vše ve formě plošinovky.

Další informace

Výrobce: Funday Factory
Vydání: 10. března 2020
Štítky: střílečka, plošinovka, mobilní hry, akční

Popularita her Battle Royale nebere konce a výjimkou nejsou ani na mobilních telefonech. Zdaleka však neplatí, že byste měli na výběr jen z Fortnite či PUBG. Důkazem je i dnešní recenze. 

Objevíte se v rozsáhlé aréně a vaším cílem je přežít. Budete posledním stojícím na vlastních nohou? Mapa se navíc neustále zmenšuje a vy tak nemůžete zůstat na jednom místě. Celá tato premisa funguje vlastně stejně jako v dalších podobných hrách. Narazíte tu však na pár rozdílů. V první řadě jde o 2D plošinovku, takže mapa je značně vertikální a vidíte ji zboku. 

Vše ostatní bylo zjednodušeno. Do inventáře se vám vejdou 4 předměty, což budou buď zbraně nebo třeba lékárny. Trochu mě štvalo, že jsem lékárnu po sebrání musel ještě aktivovat, obzvlášť během pronásledování bych byl rád za nějaké zjednodušení. Samo ovládání ale není komplikované. Virtuálním joystickem se pohybujete a druhým prstem skáčete nebo střílíte. Nebudete tak obratní jako s fyzickým ovladačem v ruce, ale hrát se to rozhodně dá. 

Prostředí je překvapivě funkční. Jednak skýtá řadu překážek, ale také skrytých chodeb, takže navigování skrz úroveň nikdy není jednotvárné. Můžete využít propadliště nebo se třeba schovat za keř a přichystat protihráčům nečekané přepadení. Zbraně se náhodně objevují po mapě, a pokud chcete být připravení, musíte se hýbat. A to mě přivádí k dalšímu bodu, který mi vrtá hlavou.

Po vzoru Fortnite máte k dispozici stavění. Hře nechybí dolování a následné vytváření pevných bloků. Těmi se můžete zabarikádovat nebo si z nich třeba postavit schody. Reálné uplatní je ve hře však zcela minimální, protože je sama o sobě dost rychlá a na stavění není čas. Nejlepší je co nejrychlejší pohyb, abyste sebrali zbraně a mohli ostatní bez milosti oddělat. 

Hře nechybí placený přístup, který vám odemkne více bonusů, ale ani bez placení nejste ponecháni ostatním napospas. Postupně získáváte truhly, v nich čekají vylepšení zbraní nebo třeba nové vzhledy vaší postavy. Samo vylepšování je neznámou – osobně bych uvítal spíše kosmetické změny. Takhle se snadno stane, že nešikovný platící hráč bude mít lepší vybavení a tím převahu. Na druhou stranu nemohu říci, že bych si toho během přestřelky reálně všimnul.