Bullet Echo

Verdikt
80

Bullet Echo klade důraz na precizní ovládání a zabaví vás díky rychlým přestřekám, kdy nevidíte za roh a musíte se mít neustále na pozoru. Povedlo se i zpracování, akorát free-to-play model může být trochu nepřehledný.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: ZeptoLab
Vydání: 3. června 2020
Štítky: střílečka, mobilní hry, akční

Dnes recenzovaná hra Bullet Echo mě naplňuje optimismem. Ne snad, že by to byla nejlepší mobilní hra na trhu, ale když se velká společnost chrlící arkády vrhne na vyloženě hráčský titul, je třeba tomu věnovat pozornost. 

Battle Royale žánr stále frčí. O tom není žádný pochyb. Tato hra toho neskrývaně využívá, takže se svým týmem začnete ve velké aréně bez výbavy a nábojů. Posbíráte, co se dá, a zatímco se herní pole stále zmenšuje, vy se snažíte přežít až do samého konce. Občas vypadnete hned na začátku, jindy se budete klepat nervozitou před posledním protivníkem. Jak se ovšem pro hraní na mobilu hodí, kola netrvají vůbec dlouho. 

Akci nahlížíte přímo shora, jedním prstem chodíte, druhým se otáčíte. Postava sice vystřelí sama, když se nepřítel dostane do zorného pole, ale to neznamená, že se nemusíte snažit. Pohyb je důležitý a hráč s pomalejšími reakcemi nejspíš prohraje. Systém využívá práce se světlem, kdy nevidíte za překážky a nemáte tak dokonalý přehled. To funguje bravurně i díky systému výstrah. Kroky nejen slyšíte, ale ukazují se i ve tmě, stejně tak máte přibližnou představu o výstřelech. 

Pro hraní na mobilech je důležité, aby šly hrát i bez zvuku. Bullet Echo to zvládá nečekaně dobře. Ovládání je rovněž snadné, ale rovnou říkám, že hrát v rozklepaném autobusu asi nebude žádná slast. Na výběr máte z několika módů, když můžete hrát buď sami nebo v týmu, ale také z různých hrdinů. Zvolíte si tak herní styl, který vám sedne, ať už půjde o pomalého ranaře nebo obratného snipera. 

Největší překážkou hry bude její free-to-play systém, který pracuje s minimálně čtyřmi herními měnami, nechybí mu odemykání beden, vylepšování hrdinů, šplhání po žebříčcích apod. Zároveň to znamená, že pokud se dostanete přes úvodní fázi, hra nabídne dost komplexní zážitek. A přestože zde zkušenosti a šikovnost hrají podstatnou roli, platící hráči s postavami na vyšší úrovni budou mít nepatrnou výhodu. 

Tak či onak jde o velmi povedenou střílečku, jakou bych od tvůrců Cut the Rope nečekal.