Bug Heroes 2

Verdikt
70

Lehce nekonzistentní, ale zábavná akce s přehršlemi možností a pozoruhodným hmyzím námětem. Bug Heroes se sice někdy ztrácí samo v sobě, šanci si nicméně zaslouží.

Další informace

Výrobce: Foursaken Media
Vydání: 19. února 2014
Štítky: tower defense, third person, střílečka, akční
Něco na tom zápolení brouků, pavouků a roztočů je. Prorážet jejich řady kladivem, zatímco váš společník na ně tahá svůj rapír, střílet a přetahovat se o tu nejdůležitější komunitu – jídlo. Ano, takový je základní rytmus téhle akce z pohledu třetí osoby. Vyrazit na bitevní pole, utkat se s protivníky, krást jim jejich zásoby a současně se starat, aby vaše základna zůstala nedotčená. A třebaže se Bug Heroes 2 při vývoji neobešlo bez různých zaškobrtnutí, podivná tématika hry docela baví.

Na počátku se zhostíte rolí dvojice brouků, kterou ovládáte najednou. Každý disponuje nějakou speciální schopností a každého můžete vybavit odlišným typem zbraně, hezky na tělo i na dálku. S postupem času dojde k odemčení jiných hrdinů dominujících zase v jiných oblastech a dalších druhů nástrojů. Hra nabízí široké možnosti přizpůsobitelnosti a hledání stylu, který by vám sednul, je její klíčovou složkou.


V rímci několika herních režimů na vás čeká pestré složení aktivit. Budete bránit svoji základnu, podniknete frontální útok na další zástupce říše hmyzu, budete odolávat sílícím vlnám nepřátel. Skirmish mód vás nechá převzít kontrolu jen nad jedním broukem a v multiplayerové části se zase můžete poprat s reálnými protihráči. Jestli je něco na Bug Heroes 2 opravdu chytlavé, tak nepředvídatelnost jednotlivých zápasů. Široká nabídka kratochvílí a zbraní dává vzniknout značně variabilním situacím a dává tím i prostor pro uplatňování různých taktik a riskování.

Bug Heroes 2 zkrátka patří k těm nadprůměrným akčním záležitostem. Cenu za originalitu sice určitě neobdrží, grafika působí docela ošklivě a uvítali bychom větší přehlednost v nabídkách a ovládacích prvcích. Je to však hra nadesignována smysluplně, poctivě, nabízí příjemnou proměnlivost konceptu a svou bizarní stylizací dokáže zaujmout i pobavit.