Bubble Cannon 2

Verdikt
75

Vizuálně jednoduchá, ale konceptem originální a chytlavá logická hříčka s příjemnou hudbou. Zajímavá volba na odreagování i pohodovou večerní herní chvilku.

Další informace

Výrobce: Newgrounds
Vydání: 27. října 2009
Štítky: zdarma, browser-gaming, nejhranější na starých hry.cz, online hry, online, logické

Cílem hry je vyřazovat koule ze stolu - toho docílíte tak, že děláte karamboly koulí stejných barev. Každá koule po vystřelení z děla nese číslici 3, která vás informuje o počtu zbývajících karambolů do vyřazení. Po kolizi s koulí stejné barvy se číslo snižuje. S každou další obtížností přibývá další barva, takže pokud nezvolíte správnou strategii a nenajdete ty správné trikové údery, bude postup obtížný.

Zní to sice jednoduše, ale je to zábavné - tedy přesně tak, jak by to u her mělo být. Odrazy koulí se chovají vcelku realisticky, v rámci možností uvěřitelně, a zejména hráči skutečného kulečníku si tuto hříčku užijí znamenitě, protože pocit, když popraskáte tři koule epicky promyšlenou kvartou či se vám povede nádherná "dvacka", je zkrátka uspokojivý. I pokud ale u kulečníkového stolu netušíte, která bije, nemusíte se bát - konceptuálně hru pochopíte do minuty a bavit vás nejspíš bude stejně. Hudba je překvapivě příjemná a uklidňující, jediným záporem tak zůstává spartánský vizuál, který ale samotnou hratelnost nikterak nenarušuje.