Broken Sword: The Shadow of The Templars - Director's Cut

Verdikt
90

Jedna z nejklasičtějších adventur. Pokud si chcete doplnit herní vzdělání a nechcete začínat u point-and-click záležitostí od Sierry či LucasArts, je série Broken Sword sázkou na jistotu. Dnes je pro majitele mobilních zařízení k dispozici v edici Director's Cut. Ovládání bylo upraveno pro mobily, několik dialogů a scén bylo zeštíhleno, ale jinak se jedná o starý dobrý Broken Sword.

Další informace

Výrobce: Revolution Software
Vydání: 24. ledna 2010
Štítky: tajemství, dobrodružná, mobilní hry, pro hráče do 18 let, adventura

Psal se rok 1996 a harddisky dobrodružství chtivých hráčů poctila dnes již legendární adventura Broken Sword. A světe, div se, ona je zábavná a hratelná i po dvaceti letech. To si myslí i vývojáři, proto v letech 2009 až 2012 vycházely reedice starého hitu horem dolem nejen pro mobilní zařízení.


Ručně kreslená grafika, kterou pak tvůrci vybarvili v počítači, totiž jednoduše nestárne. To je všeobecná výhoda adventur se statickými pozadími - koukat se na ně, na rozdíl od dobové 3D tvorby, dá pořád. Platí to pochopitelně i pro skvělý dabing a povedené ozvučení, kterému opět nelze nic vytknout ani dnes.


Příběh je správně zamotaný a mystický. Točí se okolo zlomeného meče, kterého se kvůli nadvládě nad světem (jak jinak) snaží zmocnit sekta neotemplářů. V cestě jim ne vlastní vůlí stane americký turista George a francouzská novinářka Nico. Vztah mezi oběma hlavními protagonisty, jejich vzájemné škádlení, ale i pomoc ve chvílích nouze, se staly velkou ikonou hry. V dalších pokračováních se role obou hrdinů vyrovnávají, v prvním díle má nicméně více prostoru k dispozici George.

Celé dobrodružství je protknuto vtipem, ale není nouze ani o vážnější tóny. Pokud si tedy chcete vyzkoušet jeden z milníků žánru, směle sáhněte po Broken Sword a vydejte se do romantické francouzské kavárny. Ale pozor, idylka nevydrží dlouho a brzy se zapletete do pavučiny prastarých legend, rituálů, vražd a tajemství.