Broken Ranks

Verdikt

Slibná onlinovka v poměrně osvěžujícím stylu dorazí již na konci ledna. Snad bude stát za to.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Nedostupné

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

Nedostupné

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Mac OS XMac OS X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Whitemoon
Štítky: tahová, taktická, multiplayer, fantasy, rpg, strategie

Polské studio Whitemoon má za sebou jeden velký úspěch – webové MMORPG The Pride of Taern, které s milionem registrovaných hráčů platí za největší polskou hru svého druhu. Nyní, po 11 letech, tvůrci vydávají svůj druhý titul Broken Ranks, který je ve své podstatě remakem původní hry s novou grafikou, moderními technologiemi a spoustou nového obsahu.

Broken Ranks svým izometrickým pohledem nezapře, že se hlásí k tradičním RPG, tvůrci netají svou náklonnost třeba k Baldur's Gate. Ve hře na vás čeká otevřený fantasy svět plný vedlejších úkolů s nelineární hlavní dějovou linkou.

Ujmete se jedné ze sedmi rolí, jako jsou rytíř, lučištník, druid, ohnivý mág či specialista na voodoo a využijete pět základních a devět unikátních schopností. Pobíhání po světě, objevování jeho tajů a navštěvování měst proloží souboje, v nichž máte se soupeřem 10 vteřin na naplánování svého dalšího útoku, které posléze proběhnou společně.

Útoky standardně povedete proti herním nepřátelům, na které se můžete vrhnout spolu s kamarády v partě. Ale stejně tak se můžete pustit do ostatních hráčů v dedikovaných PvP arenách, přičemž právě tam dle tvůrců vyniká jejich časovaný tahový souboják.

Broken Ranks bude free-to-play hra vyžadující vlastní klient (tvůrci do budoucna zvažují i Steam) a nabídne cross-play mezi plánovanými platformami, kterými jsou vedle PC ještě Mac, iOS a Android. A jelikož bude hra dostupná zdarma, připravte se na prémiovou měnu.

Protože je ale herní ekonomika řízená čistě hráči, kteří rozhodují o hodnotě všeho směnitelného, můžete prémiovou měnu získat od někoho jiného výměnou za předmět, který jste při svém putování našli, a neutratíte tak ani korunu.

Broken Ranks vyjde již 25. ledna a o týden dříve, tedy 18. ledna, bude možné z oficiální stránky stahovat herního klienta.