Bridge Constructor Portal

Verdikt
80

Zábavné a chytlavé propojení tradičních hádanek o stavění mostů s proprietami ze slavné pecky Portal. Velký počet nápaditých úrovní slibuje přemýšlivé vyžití na mnoho večerů.

Další informace

Výrobce: ClockStone
Vydání: 20. prosince 2017
Štítky: budovatelská, hlavolamy, logické

O oznámení nového Bridge Constructoru v kabátku Aperture Science jsme vás informovali sotva před dvěma týdny. V Headup Games se ale nikdo neloudal a plná hra tak vychází již dnes. Vaším úkolem bude dostat testovací subjekt bezpečně na druhou stranu místnosti, což v laboratorním prostředí s řadou nástrah není žádná hračka. Naštěstí nechybí legendární portal gun – proč jinak mít licenci Portalu, že? 

Bridge Constructor Portal kombinuje mechaniky dvojice logických her – Portalu a Bridge Constructoru. K řešení hádanek vám tedy nebudou stačit jen klasické mosty, rampy a skluzavky, ale budete muset zkoušet objížďky ve stylu Chell. Tedy samozřejmě portály, magnetické a odpudivé gely, srdíčkové kostky a tak dále, abyste se vyhnuli střílnám, bazénkům s kyselinou a jiným nástrahám.

Čeká na vás přes šedesát úrovní, které potrápí vaše mozkové závity. Na žádné povědomé tváře ve hře nenarazíte, na známou umělou inteligenci ovšem ano. Ellen McLain se uvolila vrátit k roli GLaDOS a její líbezný hlas vás díky tomu provede tutoriálem. Aperture Science na životech zaměstnanců přece vždycky velmi záleželo.

O vývoji případného třetího Portalu se stále nevede ani nejmenší šuškanda. Podle všeho si Valve zatím vystačí pouze s propůjčováním licence třetím stranám. Před dvěma lety se Chell objevila v Lego Dimensions, kde si nákupem reálných sběratelských figurek odemykáte levely v počítačové hře. Spolu se stavbou mostů je to tak prozatím jediná možnost, jak se do prostředí Portalu alespoň na chvíli vrátit.

Headup Games si pro vás navíc připravili malý vánoční dárek – když si nový Bridge Constructor pořídíte za necelých deset eur na Steamu, dostanete ten původní zdarma, pokud ho tedy už dávno nemáte ve své knihovničce. Spolu s PC verzí vychází i ty na Android a iOS za poloviční cenu, na začátek roku 2018 se plánuje vydání na Switch, Xbox One a PlayStation 4.