Bridge Constructor

Verdikt
57

Jestli máte rádi puzzle hry držící se mezi mantinely reality, budete s Bridge Constructor spokojeni. Nezapomínejte však, že s parádním designem hádanek ve hře neustále svádí boj naopak krajně nepovedený návrh ovládání a nabídek.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Windows PhoneWindows Phone

Microsoft Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Headup Games
Vydání: 23. května 2012
Štítky: platby uvnitř hry, puzzle, zdarma, mobilní hry, simulator

Bridge Constructor se na trhu pohybuje v přeplněném odvětví různých hříček a jako taková musí umět zaujmout. Na první pohled se jí to daří. Autoři ze studia Headup Games vystavili její ústřední nápad okolo návrhu konstrukce rozličných mostů, a to jak pro osobní vozidla, tak těžší nákladní. Skrývá se ale za hrou víc než jen zajímavý koncept? 

V Bridge Constructor narazíte v každé úrovni na překážku v podobě požadavku na vystavení mostu. Estetické aspekty stranou, vaší jedinou starostí by mělo být, aby se most nezřítil a abyste se coby stavbyvedoucí vešli do stanoveného rozpočtu. Pravidla stavění dává přítomnost úchytných bodů. Jedině do nich totiž můžete umístit panely mostu.

A tak se na ploše několika desítek úrovní vždy snažíte vyřešit danou hádanku, řešíte jestli se vyplatí ušetřit nebo jestli namísto levnějšího dřeva použijete na stavbu odolnější beton a dobře se u toho bavíte. Tvůrci vás totiž skutečně donutí zapojit logické myšlení, nemluvě o tom, že vám občas pro účely hry povolí dělat s fyzikou staveb psí kusy. Vedle variabilních zadání ještě potěší možnost nastavit si vlastní obtížnost.

Zábavu nicméně zabíjí nepřívětivost, s jakou hra vystupuje vstříc hráči. Ovládání je pomalé, sekané, nepřesné, často správně nepochopí vaše instrukce nebo až s určitou časovou prodlevou. Podobně lze mluvit na adresu uživatelského prostředí, které zamrzlo v čase. Vizuálně nevypadá příliš přívětivě a hráči moc nepomáhá udělat si například jasno v tom, jaký materiál vlastně používá.

Bridge Constructor je zvláštním druhem puzzle hry, která bojuje o své místo v katalogu netradičním nápadem. Základní myšlenku má skvělou, ovšem v jejím provedení pokulhává