Brawl Stars

Verdikt
85

Brawl Stars je akční pecka, která vás pobaví svým příjemným ovládáním, rychlou hratelností a působivým zpracováním. Nejvíce však vyniká díky rozmanitým hrdinům.

Další informace

Výrobce: Supercell
Vydání: 12. prosince 2018
Štítky: střílečka, mobilní hry, akční, online

Supercell je špičkou mezi mobilními vydavateli a jeho novinka zcela jednoznačně zaútočí na pozici nejhranější hry těchto Vánoc. Ano, mluvím o stejném týmu, který zcela změnil pravidla hry titulem Clash Royale. Tentokrát se však inspiruje u her jako Fortnite nebo Overwatch.

Nemá smysl spekulovat nad tím, zda se hra povedla, nebo ne. Brawl Stars je zábavnou akční hrou s výborným ovládáním i na displejích telefonů. Zatímco však s předchozím titulem jeho autoři trendy udávali, tentokrát je spíše následují. Ale celkem nepřekvapivě se jim daří vše dělat lépe než konkurenci. 

Základem je střílečka, kdy se svým hrdinou bojujete proti dalším hráčům. První módem je aréna 3 na 3, kdy se každý tým snaží sebrat a udržet 10 krystalů. Pokud však hrdina umře, všechny krystaly ztratí. To vyžaduje týmovou koordinaci a osvědčila se mi i strategie ve dvou držet protivníky vzadu, zatímco jeden hráč posbírá a udrží všechny krystaly. Je to ale velký risk. Tento režim je rychlý, zábavný, ale nijak revoluční. 

Jako hlavní bude pro mnohé asi mód druhý, Battle Royale. V něm se 10 hráčů postaví proti sobě na stále se zmenšující mapě. Premisu znáte, provedení je opět vynikající. Můžete hrát sami nebo ve dvojicích. Ze zabití a sbírání beden získáváte násobiče síly. Nejdůležitější ze všeho je však různorodost hrdinů. Jistě najdete svého oblíbeného. Někteří se ovládají dost přímočaře, jiní vyžadují více zručnosti. Na jedné straně tak máte pistolníka a na druhé vrhače kyselinových lahví. 

Hry od Supercell se pyšní inovativním free-to-play systémem, a to je i případ tohoto titulu. Řekl bych ale, že je oproti Clash Royale zbytečně složitý. Tam jste z výher dostávali truhly. Když už nebylo místo, truhlu jste nedostali a nemělo smysl tak chvíli hrát. Tady místo toho dostáváte žetony, které slouží k odemykání truhel. Ale množství žetonů, které můžete získat se vyčerpává a zase obnovuje časem. Minimálně zprvu je to zbytečně matoucí. Má to ale i výhody.

U Brawl Stars máte neustále pocit, že něco odemykáte, nějak se hýbete kupředu. A když zrovna neodemykáte truhlu, tak minimálně vylepšujete hrdinu. Vyplatí se vám také hrát rovnoměrně za všechny. To je jedině dobře, protože hrdinové jsou rozmanití. Nemám pocit, že by tentokrát přišla nějaká revoluce, ale zpracováním a férovým free-to-play modelem se tato hra právem zapíše mezi trháky.