Bomb Hunters

Verdikt
70

Nový český počin nabídne solidní porci zábavy na několik hodin. Pokořování rekordů je prostě stále zábava, zvlášť když vám to přinese nové vybavení, s nímž to bude hračka. Alespoň na chvíli.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Craneballs
Štítky: platby uvnitř hry, zdarma, endless runner, realtime, rychlovky, akční, od českých výrobců

Na světě se najde pár zaměstnání, jimž zasvětí svůj život jen ti nejodvážnější jedinci. Jedním takovým zaměstnáním je například voják, který nasazuje život, aby ho jiní mohli žít. Jenže když takový voják narazí na bombu (a spatří ji tedy včas), jednoduše se stáhne a zavolá na pomoc pyrotechnika, který musí nasadit život za něj. A právě toto povolání si vyzkoušíte v Bomb Hunters.

Bomb Hunters je nový počin od českého studia Craneballs stojící hlavně za mobilní sérií Overkill. V Bomb Hunters se tak stále drží válečného prostředí, ale nahlíží na něj tentokrát z neobvyklého pohledu. V roli pyrotechnika se bez skrupulí vrháte vstříc smrti na válkou zmítaném bojišti. Váš cíl je jednoduchý – včas doběhnout k tikající bombě a zneškodnit ji.

Ze začátku se svým pyrotechnikem pobíháte po oblastech plných zátaras a sudů, které vám brání v přístupu k bombě. Musíte tak rychle najít jinou cestu a bombu automaticky zneškodnit. Tento pohodový stav nevydrží dlouho. Po prvních zneškodněných bombách se na displeji rozbliká více bomb najednou a jako na potvoru každá na jiném konci bojiště. Do toho vám začnou život znepříjemňovat terorističtí snajpři a granátníci, jindy budete muset přeskákat přes řeku nebo se vyhnout autům na dálnici, aby vás pak ohrožovalo plošné bombardování. Naštěstí jsou po lokacích rozesety bonusové hodiny, které vám přidají nějakou tu vteřinu času navíc.

Žádný pyrotechnik nevydrží věčně a zvlášť začátky se základním skafandrem jsou pro člověka velice nepříjemné. Stačí nedat přednost džípu a vaše cesta končí. Ale nová může začít. Za úspěšné zásahy získáváte peníze, za které si můžete kromě speciálního vybavení (např. slzný plyn) pořídit i nový oblek, který vám dá život navíc a vy tak příště doběhnete dále, zneškodníte více bomb atd. V pozdější fázi přestane být deaktivování bomb automatické a budete to tak muset dělat manuálně pomocí minihry – vyťukat číselný kód nebo nastrkat správné kazety do zdířky. V průběhu hry můžete také plnit různé úkoly, jejichž splnění urychlí zneškodňování bomb, zpomalí snajpry apod.

Bomb Hunters je hektická akce, u které nemáte chvilku oddechu. Neustále běháte od bomby k bombě, vyhýbáte se nepřátelům, doufáte, že vás nesrazí auto nebo nespadnete do vody. To vše proto, abyste to jednou stejně nezvládli, koupili si nový oblek a dostali se dál než před tím, třeba i do nového prostředí. Z počátku je ovládání trochu nepříjemné, ale jakmile si zvyknete, začnete se ve hře rapidně zlepšovat. Grafika je jednoduchá, neohromí ale ani neurazí. Bomb Hunters se svým stylem hodí jak pro občasné hráče, kteří hru zapnout čas od času kvůli jednomu běhu, tak i pro hráče, kteří v ní chtějí být dobří a porovnávat se v žebřících s ostatními.