Board Kings

Verdikt
20

Představte si Monopoly bez možnosti interakce mezi hráči. Zbude vám jen nekonečné házení kostkou a přijdete o jakoukoliv možnost o něčem rozhodnout, či něco vymyslet. Jedním slovem nuda. Hra může zaujmout pouze toho, kdo hru vlastně nehledá a zde ji opravdu nenajde.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Jelly Button
Štítky: budovatelská, platby uvnitř hry, zdarma, deskovka

Monopoly zná snad každý. Pokud jste měli tu čest si je zahrát, tak jistě víte, že se jedná o stolní hru, kde náhoda v podobě kostky rozhoduje o tom, zda si pořídíte ten či onen hotel a zda stoupnete na hotely vlastněné konkurencí a vysolíte jim majlant za nájem. Monopoly jsou zbytečně zdlouhavé a kromě možnosti obchodu mezi hráči nenabízí vůbec žádnou hratelnost. Jen suše házíte kostkou. A někdo si zřejmě řekl, že i tohle je až moc „hra“ a stvořil Board Kings…

Board Kings jsou tedy ořezanou verzí Monopolů primárně pro jednoho hráče. V centru obrazovky si budete budovat vlastní město rozeseté podél políčkové dráhy, po které skáčete figurkou neustálým klikáním na tlačítko „Hodit jednou kostkou“. Hod určí počet políček, které poťapete, přičemž každé políčko vám přináší zisk z budovy s ním sousedící. Takto běháte pořád dokola a dokola, dokud si nenašetříte dostatek peněz na vylepšení jednotlivých budov.

Na herní desce je kromě běžných obytných budov i pár zvláštních staveb, které se aktivují jen tehdy, když na nich svůj pohyb skončíte. Banka vám vydá tučný obnos, radnice drahokamy potřebné k nákupu nové figurky, policie vyšle policisty na náhodná políčka a vlakem se vydáte do města jiného hráče. Právě v ostatních městech by se mohla dostavit zajímavější hratelnost, ale neděje se tak. V cizích městech můžete odhopsat jen jedno kolo, zničit přitom soupeři pár budov a stoupnout na jeho policistu, který vaší pouť ihned ukončí.

Ve hře je toho ještě o trošku více, jako třeba políčka „Šance“, na kterém získáte hod navíc, nebo políčko krádeže, kde náhodného hráče okradete o jím těžce vyšlapané peníze. Ale to už je opravdu vše. Vaší jedinou interakcí v tomto světě je klikání na červené tlačítko kostky. Vůbec nic nemůžete ovlivnit, nikde se nemůžete pro nic rozhodnout, prostě klikáte, čekáte a možná i doufáte, že stoupnete zrovna na to či ono místo. Korunu tomu všemu dodává omezený počet hodů kostkou, kterých máte maximálně 30 (později se rozšíří) a které se dobíjejí po čtyřech každou hodinu. I když ono vydržet těch 30 kliků nudy je samo o sobě úctyhodný výkon.