Bloom: Memories

Verdikt

Titul už je ve vývoji nějakých sedm let, ale zdá se, že se pomalu rýsuje cílová páska. Ambiciózní RPG Bloom: Memories, které by mělo nabídnout řadu originálních mechanik, vyjde s trochou štěstí příští rok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Studio Fawn
Štítky: fantasy, experiment, indie hra, rpg

Bloom: Memories od malého nezávislého týmu Studio Fawn chce být osvěžujícím vánkem v žánru RPG a akčních adventur. Většinu konfliktů v něm můžete vyřešit mírovou cestou – zkusili jste agresivního pavouka před tasením meče vůbec nakrmit? A nebyl by svět náhodou hezčím místem, kdyby se k sobě všichni chovali mile?!

Svět Bloom: Memories ovládla válka a vy v něm budete coby dobrodruh muset najít své vlastní místo. Vaše epické dobrodružství skrz lesy, pouště, hory, jezera i jeskyně se samozřejmě pokusí narušit jiné entity v nich žijící, ale plížení a domluva zde mají rovnocenné místo se zabíjením.

Jde o fantasy svět, takže si mnohdy víc než s lidmi popovídáte se zvířaty nebo s rostlinami, ale i různými podivnými bytostmi někde na pomezí. Připravte se na neobvyklý zážitek, protože kromě toho, že vás dokážou vidět a slyšet, mají i čich anebo vycítí vaše emoce.

Ovládnout budete muset nejen schopnosti svého hrdiny, společnost vám budou dělat taky ochočitelná zvířátka a využívat budete i speciálních účinků různých bylinek.

Grafický styl Bloom: Memories nás bohužel osobně zrovna dvakrát neoslnil, protože působí poněkud zastarale, což může být způsobené i tím, že na něm Studio Fawn pracuje už přes sedm let. Ale třeba to máte jinak.

Akční adventura s neotřelými možnostmi řešení Bloom: Memories zatím nemá určené datum vydání, adventura z ptačí perspektivy ze stejné série od stejného studia, s podtitulem Labyrinth, vyšla na začátku letošního roku a pořídíte ji na Steamu.