Blind Fate: Edo no Yami

Verdikt

Katany a roboti jdou dohromady. Tvůrci anime už si to myslí nějaký pátek, vývojáři stojící za novým projektem Blind Fate s nimi souhlasí. Robotické Edo? Sem s ním! Hra vyjde napřesrok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

PlayStation 3PlayStation 3

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Troglobytes Games
Štítky: sci-fi, japonsko, plošinovka, samurajové, akční

Tvůrci neotřelé hry Blind Fate: Edo no Yami se rozhodli vzít historické období Japonska známé jako Edo, oživit šógunát Tokugawa, který v tomto období vládl a z hráče učinit oddaného služebníka tohoto vládního systému: obávaného samuraje.

Ale aby tu nešlo pouze o „suchou“, jen lehce přikořeněnou historii, jakou nabízí například Ghost of Tsushima, období Edo sužují monstra vytržená z děsivého japonského folklóru, a nadto ještě roboti ignorující tři zákony robotiky.

A protože i to by se někomu mohlo zdát jako málo přitažené za vlasy, jste ještě k tomu slepým samurajem. Zrak vám v boji s nepřáteli nijak nepomůže, a musíte tak svůj život vložit do rukou svého sluchu, rozpoznávat nebezpečí podle vibrací a vyzařování tepla.

Když se vám protivníka podaří lokalizovat, přijde ke slovu vaše věrná katana, případně druhá a poslední zbraň, kterou je ruční kanón. Cesta samuraje není vyplněná jen obyčejnými roboty a monstry, ale i mnoha gigantickými bossy.

Přitom se nesmíte ptát, proč máte právě tento cíl zničit či zabít. Jednou jste odpřisáhli věrnost, tak bezmyšlenkovitě konejte, co se po vás chce. Chraňte lid! Blind Fate: Edo no Yami rozhodně umí zaujmout svým neotřelým propojením historie, fantasy, sci-fi a jedné dysfunkce.

Těžko ale z videa soudit, zda bude samotná akce, na které zjevně celá hra stojí, zábavná. S hrou se počítá v příštím roce na PC, Switchi a aktuální i nové generaci PlayStationu a Xboxu.