Blind Drive

Verdikt
90

Blind Drive je po všech směrech unikátní. Prim tu totiž hraje zvuk, podle kterého se vyhýbáte protijedoucím autům. To vše doprovází zábavný a skvěle zahraný příběh.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit
App Store
Koupit

Ostatní platformy

PočítačPočítač

Nedostupné

Počítač

Mac OS XMac OS X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Lo-Fi People
Vydání: 10. března 2021
Štítky: mobilní hry, akční, závodní

Zpravidla se stačí podívat na několik snímků ze hry a hned vím, jak se bude hrát. Každý den je v mobilních obchodech vydáno několik tisíc her a najít opravdu unikátní kus je stále těžší a těžší. Dnes tu pro vás mám ale naprosto netradiční libovku.

Název a popis napoví, že Blind Drive je závodní hra, ve které jedete poslepu. To je částečně pravda. Hlavním hrdinou je Donnie, který nemá pořádnou práci a přivydělává si účastí na všemožných experimentech. Také je to člověk, který má až nezvykle blízký vztah se svou babičkou. Když se ocitne oslepený a přidělaný v autě, které jede v protisměru, tak mu dojde, že tentokrát to nebude další zkoušení vlasového přípravku nebo ochutnávání piva. Od začátku je jasné, že ho čekají nepříjemnosti.

Klepnutím do pravé nebo levé strany obrazovky uhýbáte daným směrem. To je vše co potřebujete vědět, abyste hru zvládli ovládat. Kam máte uhnout vám napoví zvuk. To znamená, že potřebujete stereo reproduktory nebo nejlépe sluchátka, bez kterých se to hraje vážně obtížně. Zvukový design hry je na špičkové úrovni a doprava působí uvěřitelně. Ze zvuku také odhadnete vzdálenost a rychlost protijedoucího vozidla. To ale neznamená, že to bude snadná projížďka. 

Tohle samo o sobě zní jako fajn nápad na menší experimentální hříčku. Tlukoucím srdcem celého zážitku je však béčkový, ale skvěle zahraný příběh. Donnie si volá nejen se svou babičkou, ale i s tajemným hlasem, který ho experimentem provádí. Rozhovory jsou neuvěřitelně živé a nutí vás hrát dále, abyste zjistili, jak se bude příběh vyvíjet. V celkem 27 úrovních se postupně budou odkrývat nové překážky. Čeká na vás zrychlování, jízda se zapnutým rádiem, poslouchání vážně nepříjemné navigace i snaha o trefování cyklistů nebo odrážení policie. 

Ne všechny úrovně jsou stejně těžké. Puštěné rádio je například mnohem obtížnější než otravná moucha, která přijde později. S každou úrovní jsem však byl nadšen, co autoři zvládli z takto jednoduchého konceptu vytřískat. Zajímavé je, že se na displej telefonu vůbec nemusíte dívat, ale i tak nabízí povedené efekty.

Blind Drive stojí 80 korun, a pokud chcete zažít něco vážně netradičního a užít si u toho zábavný příběh, tak koupí rozhodně neuděláte chybu.