Blackjack4Chips

Verdikt
70

Vcelku sympatická varianta známé karetní hry. Pokud prohrajete všechno, máte na den smůlu, což není úplně růžové řešení, ale hraje se to nakonec příjemně.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: GameDesire
Vydání: 14. května 2010
Štítky: platby uvnitř hry, karetní, browser-gaming, nejhranější na starých hry.cz, online

Do kontaktu se hrou oko bere přišel snad každý. Blackjack stojí na stejném principu, jen nehrajete proti kamarádovi, se kterým se snažíte se obrat navzájem, ale výhradně proti krupiérovi - to znamená, že domů bez kalhot od stolu s blackjackem můžete jít jen vy, nikoliv protivník.

Situace však není až tak černá, jak by se mohlo zdát, protože dalším rozdílem oproti české variantě je jasně definovaná hra krupiéra. Nemůže taktizovat, nemůže být opatrný, musí hrát vždy stejně - pokud má pod sedmnáct, musí líznout, v opačném případě musí stát.

Cílem hry je tedy, nepříliš překvapivě, nasbírat karty s celkovou bodovou hodnotou jednadvacet, přičemž je potřeba mít více než krupiér. Kluk, dáma i král se počítají za deset, eso za jedna nebo za jedenáct - podle toho, co se v danou chvíli hodí víc. Kombinace "blackjack", podle které se hra jmenuje, je eso s králem, dámou či klukem a znamená automaticky výhru toho, kdo ji dostane do ruky. V případě remízy se sázka vrací.

Ve hře naleznete ještě další dvě možnosti taktiky. Dealer totiž začíná hru vždy s jednou kartou odkrytou, a pokud je jí eso, můžete si předem zaplatit takzvanou pojistku. V případě, že krupiér otočí druhou kartu a má blackjack, dostane pojištěný hráč zpět polovinu své sázky. Druhou možností je rozdělení karet na dvě hromádky, když dostanete na začátku dvě stejné. V takovém případě pak hrajete dvě hry souběžně, obě se stejnou sázkou.

Hru Blackjack4Chips je vcelku příjemné hrát. Vzhledem k povaze hry nesoupeříte s ostatními hráči, ale pouze s počítačem ovládaným protivníkem, což bude více vyhovovat samotářům, kteří k vlastní zábavě ostatní nepotřebují. Partie probíhají podle jasně daných pravidel, vše funguje a není tak problém se dobře zabavit, když má člověk chuť na trochu blackjacku.

V podstatě jediným nedostatkem je řešení situace v případě prohry, tedy pokud přijdete o všechny žetony. Hra vám žádnou cenu útěchy nedá a vy můžete buďto čekat den, abyste dostali každodenní bonus, nebo se doplatit zpátky do hry reálnými penězi. To ale v případě hry, ve které skutečnou měnu nemůžete vyhrát a jejím jediným účelem je na chvíli zabavit virtuálním blackjackem za virtuální neexistující žetony, nedává příliš smysl.