Black Legend

Verdikt

A přidá magii i nadpřirozené síly. Hra vypadá silně atmosféricky, pokud se povede vytříbit i samotnou hratelnost, jistě bude oč stát. Výsledek by měl dorazit příští rok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Warcave
Štítky: alternativní historie, tahová, fantasy, strategie

Belgické studio Warcave oznámilo své potemnělé tahové RPG Black Legend zasazené do fantastického světa inspirovaného reálným 17. stoletím. Svou jednotku neohrožených v ní zavedete do prokletého města Grant, abyste podpořili uhasínající odboj z posledních sil vzdorující fanatickému kultu.

Městečko Grant, vymodelované na motivy architektury tehdejší severozápadní Evropy, ukrývá mnoho tajemství včetně vedlejších úkolů, pokladů a postav, které můžete naverbovat do svojí bandy.

V tahových soubojích vám přijde k duhu celkem 15 hratelných tříd, jejichž bojové schopnosti se z velké části zakládají na alchymii. Ta je v Black Legend inspirovaná starým konceptem čtyř základních tělesných šťáv, jejichž poměr měl ovlivňovat lidský temperament i zdraví. Krev, hlen a obě žluči ale symbolizovaly také čtveřici živlů, jejichž mícháním budete ničit své protivníky. A oni budou to samé činit vám.

Do bitev kombinujících palné zbraně i boj na blízko se můžete vrhat naslepo, ale i po pečlivém průzkumu okolního prostředí, který vám může přihrát nejednu z něj plynoucí výhodu. Schopnosti vaší party budou interagovat nejen s okolím, ale i mezi sebou.

Kolem jednoho velkého alchymisty se má motat také hlavní příběhová zápletka – prokleté městečko se totiž topí v mlze, která způsobuje šílenství, a nemá za ní stát nikdo jiný než legendární Mephisto.

Taktické tahové RPG Black Legend se chystá pro PC, PlayStation 4 a 5, Xbox One a Series a Switch. Dorazit by mělo někdy příští rok.