Birds on Wire

Verdikt
70

Roztomilá a neuspěchaná arkáda podle vzorce "spoj tři". Příjemná volba na odreagování.

Další informace

Výrobce: Wundergames
Vydání: 19. dubna 2011
Štítky: spoj tři, zdarma, browser-gaming, nejhranější na starých hry.cz, online hry, online, logické

Logická hra, ve které spojujete alespoň tři věci stejné barvy. Tak co to bude tentokrát? Koule, čtverce, vázy, bomby? Nikoliv, v Birds on Wire budete, jak už ostatně název napovídá, metat do stejnobarevných shluků opeřence.

Konceptuálně hra nijak zvlášť nepřekvapí - musíte vyčistit celé herní pole, ptáčci, kteří zůstanou osamostatněni, odletí, občas se vyskytnou speciální políčka za více bodů a tak podobně. Hra tentokrát není na čas, což bývá obvyklé, ale na tahy - s každým umístěným opeřencem poskočí ukazatel vpravo, a jakmile dosáhne vrcholu, nejvyšší drát praskne. Pokud se některý z ptáků dostane až na drát zcela vespod, hra končí. Odlétávající ptáci onen osudový ukazatel naopak snižují, musíte se tedy snažit své hejno stavět co nejlogičtěji.

Hru je poměrně příjemné hrát, zejména kvůli odlehčeně veselé a nevtíravé hudbě, stejně jako pohledné, ačkoliv možná trošku německy kýčovité grafice. Kostra hratelnosti je stejná jako u stovek jiných her a hříček, ale drobné odchylky a líbivé provedení dělají z Birds on Wire nadprůměrnou záležitost ve svém žánru.