Bio Menace

Verdikt
80

Jedna ze známých klasických plošinovek od kdysi slovutné firmy Apogee. Vyšla v roce 1993, ale je zábavná a dobře hratelná i dnes. Navíc je zdarma.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDOS Games Online

Ostatní platformy

MS DOSMS DOS

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Apogee
Vydání: 3. srpna 1993
Štítky: browser-gaming, střílečka, arkáda, zdarma, plošinovka, staré pecky, akční, online

Zlý génius, globální hrozba, zmutovaná monstra pustošící město. Jediná naděje - mužný geroj lehce načervenalé barvy s monumentálním knírem. Bio Menace vyšla v roce 1993 a nenechte se mýlit, už tenkrát byla podobná zápletka jedním velkým klišé, ale na rozdíl od dnešní doby to ve hrách nikomu nevadilo. Hlavní bylo, aby byla hra příjemná pod rukama, což se Bio Menace podařilo.

Titul nabízí klasický vzorec akčních plošinovek z dávných časů. Budete skákat skrz úrovně s různým pozadím, střílet mutanty a zlé roboty, sbírat klíče, zachraňovat rukojmí. Zkrátka klasická pracovní náplň hrdiny z povolání. Jediným lehce neobvyklým prvkem je častá přítomnost mnoha dveří, které je nutné otevírat, protože se v nich skrývá nejen větší skóre, ale také důležité předměty, bez nichž nelze úroveň dokončit.

Zbytek už je přesně takový, jak ho každý pamětník očekává. Akční, dynamický a samozřejmě velice obtížný, protože hry předminulého desetiletí neměly ve zvyku se se svým publikem zrovna dvakrát mazlit.

Hra je zdarma a k dispozici v prohlížeči, není třeba se ničeho bát a klidně ji můžete vyzkoušet. Pohyb postavy se ovládá kurzorovými klávesami. Skok obstarává tlačítko ctrl, střelbu tlačítko alt. Granát mrštíte tlačítkem enter.