Bike Unchained 2

Verdikt
75

Bike Unchained 2 výrazně zjednodušuje závodní hru tak, že se dá ovládat jednou rukou. Stále nabízí vzrušení z jízdy a překvapivou výzvu. Fanouškům komplexnějších her však vonět nemusí.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Red Bull
Vydání: 31. srpna 2018
Štítky: mobilní hry, sportovní, závodní

Red Bull vám nedává jen křídla, ale evidentně také downhillové kolo. Na tom se můžete projet v nové hře Bike Unchained 2, která je mnohem více než jen reklamou tohoto výrobce energických nápojů. Vlastně nejde o špatnou hru, a to je už co říci. 

Ve hře vás čeká asi přesně to, co byste čekali. Na sjezdovém kole se pustíte z kopce a snažíte se být co nejrychleji v cíli. Ať už hrajete proti počítači nebo skutečným časům jiných hráčů. Abychom dovedli titul zcela ocenit, musíme se zaměřit na to, jakým způsobem chápe ovládání. Hra byla zcela očividně od počátku vyvíjena pro telefony. Proto ji máte hrát na výšku v jedné ruce. A světě div se, ovládání je pohodlné a jednoduché, ale jízda zůstává stále vzrušující.

Máte dvě možnosti interakce. Přidržením prstu na displeji se váš závodník přilepí ke kolu, takže zmenší odpor vzduchu. U toho ale samozřejmě nešlape. Do kopce naopak můžete ťukat prstem na displej, čímž šlapete. A to je vlastně vše. Musíte tak neustále sledovat trať a ve správný okamžik přejít ze sjezdu do šlapání a naopak. Hraje se o zlomky sekund, takže pomalejší reflexy vás mohou stát první místo. 

Po skoku provedete trik a sami se musíte pokusit o hladké přistání. Vedle sjezdu můžete soupeřit také v trikové jízdě. Nejprve si vyberete skoky, kdy se snažíte odhadnout, jak se vám jízda bude dařit. Trik se totiž provede, jen když předtím pojedete „čistě“. Značnou část hry také strávíte mimo svah při sbírání a vylepšování kola a jeho dílů. Free-to-play model stojí na odemykání beden s odměnami, což se dá bez problému přežít.

Musím uznat, že zjednodušené ovládání funguje dobře a baví mě, ale fanouškům sjezdových kol možná nenabídne přesně to, co by od takové hry očekávali. Může to trochu připomínat situaci s Asphaltem 9, který také značně zjednodušil ovládání. Oproti němu ale hra není tak dobře zpracovaná a graficky také spíše zaostává. Musíte se tak rozhodnout, zda chcete zábavnou a rychlou postřehovku s tématem sjezdových kol, nebo zda by vás zajímalo něco mnohem komplexnějšího.