Biathlon Mania

Verdikt
75

Klasické browserové RPG z biatlonového prostředí. Nic konceptuálně originálního od něj nečekejte, ale díky svému neotřelému zasazení a zábavným minihrám jde o vcelku příjemnou záležitost.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: PowerPlay Manager
Vydání: 7. května 2015
Štítky: browser-gaming, platby uvnitř hry, zdarma, nejhranější na starých hry.cz, online hry, online, rpg, sportovní, strategie

Jádro hry žádnou přehnanou originalitou neoplývá. Pod palec dostanete biatlonistu začátečníka a vaším úkolem bude ho vypiplat z břídila, který si nasazuje jednu běžku obráceně a při prvním odrazu se bodne hůlkou do nártu, až v borce, co za sebou nechá celé startovní pole na Olympijských hrách. To probíhá v zavedených mantinelech prohlížečových RPG, což znamená, že budete vyzývat ostatní hráče k biatlonovým kláním, utrácet herní měnu za vylepšování statistik své postavy, shánět lepší běžky, kombinézy, pušky a podobně. 

Až potud nic zvláštního, zkrátka hra, která bez problémů zapadne ve vlnách moře podobných počinů. Pomyslným vorem, který ji nedovoluje sklouznout do hlubin nevýraznosti jsou nicméně minihry. Jak je každému známo, biatlonový závod se skládá ze dvou částí - jízdy na běžkách a střelby. Pokud jste se obávali, že tento fakt tvůrci zpracují pouze do suché tabulky statistik a náhodně vygenerovaného výsledku, zpozorněte. Jak tempo na lyžích, tak střelbu na terče totiž ovládáte pěkně ručně, což je vítané zpestření strategického hloubání. Reflexy jak sniper profesionálního týmu v Counter-Striku potřebovat nebudete, ale přesnými trefami není problém zvrátit prohraný závod, je tedy nutné se pořádně snažit.

Právě kvůli jednoduchým, ale zábavným minihrám stojí Biathlon Mania za pozornost. Tedy, ne že by tréninková a strategická omáčka okolo byla nějak špatná, to ne, jen není ničím obzvlášť výjimečná. Pokud jste příznivci prohlížečových her, pravděpodobně vám již byla servírována tucetkrát v různých podobách. Zde ji dostanete znovu, ale s dobrým kořením. Ochutnejte.