Bendy and the Ink Machine

Verdikt
70

Atmosférický, originální a řádně děsivý horor s velice zajímavou premisou - výtvory, postavy, které se obracejí proti svým kreslířům. Hra je zdarma, respektive za ní můžete zaplatit, kolik chcete. Kdo se u monitoru rád bojí, hru ať směle vyzkouší.

Počítač

WindowsWindows

Oficiální stránky

Mac OS XMac OS X

Oficiální stránky

LinuxLinux

Oficiální stránky

Další informace

Výrobce: TheMeatly Games
Vydání: 10. února 2017
Štítky: horor, zdarma, first person, indie hra, adventura

Když se před mnoha lety hráči poprvé doslechli, že Warren Spector bude dělat hru o Mickey Mousovi, dost možná jako první v hlavách vyskočila představa brutálního hororu. Epic Mickey nakonec samozřejmě horor není, ale naštěstí si někdo tyto vzpomínky přečetl a vytvořil Bendy and the Ink Machine - krátkou hororovou hru tom, jak fiktivní animované postavičky inspirované disneyovkami nahánějí vaši postavu satanistickým bludištěm.

Bendy and the Ink Machine sice nedisponuje kdovíjak propracovanou hratelností - většina děje tu spočívá v řešení rébusu "jak spustit skript otevírající další děj". Než si ale uvědomíme, že se tu toho moc neděje, lekačkové cutscény vás za ručičku přivedou až k závěrečnému děsivému odhalení, které funguje dobře. Hlavně s ohledem na to, že se tento projekt tváří jenom jako první akt plánované větší hry.

Druhá epizoda by měla vyjít v nejbližší době. Na vývoj dalších můžete dobrovolně přispět na stránce, ze které si lze hru stáhnout. Dělat to nicméně nemusíte, pokud nechcete, a nikdo po vás žádné finance chtít nebude.