Beast

Verdikt

RPG z černočerného středověku v polské režii dorazí nejspíš příští rok.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: False Prophet
Štítky: středověk, rpg

Výletů do ponurých světů není nikdy dost. Minimálně si to myslí autoří z varšavského nezávislého studia se zatraceně metalovým jménem False Prophet, kteří chystají jak dehet černé dobrodružství s neméně metalovým názvem: Beast. 

Po zhlédnutí několika prvních záběrů (doprovázených... metalem) by bylo snadné spáchat přezíravý úšklebek v očekávání další neobratné soulsovky, ale pozor, Beast sice v úvodu traileru vypadá jako typické akční RPG, ale ve skutečnosti půjde o tahovou, taktickou hru na (anti)hrdiny. 

Zahrajeme si za válečného veterána, kterého už všichni považovali za dávno mrtvého, ale on se po deseti letech v osmanském otroctví vrací do své domoviny. Země inspirovaná karpatskými legendami však svému ztracenému synovi žádné hřejivé přivítání a otevřenou náruč nenabídne – krajina je k nepoznání zjizvená bezuzdným řáděním pomatených nájezdníků a v zubožených ruinách tančí svůj morový čardáš černá smrt. 

Náprava domova a zjednání pořádku se samozřejmě neobejde bez násilí. Hra při něm slibuje tasit svůj hlavní trumf: Mechaniku šílenství a s ní spojená rozhodnutí, která by měla jaksepatří otestovat váš morální kompas. Hrdina se totiž může rozhodnout popustit uzdu své titulní vnitřní šelmě a prakticky vzato pak vyhánět čerta ďáblem, nebo se naopak vzpříčit temnotě a kráčet stezkou ctností. Oba přístupy by měly mít svá pro i proti.

Beast sice možná už od pohledu moc ocenění za technické či řemeslné provedení neposbírá, ale styl a atmosféra se mu rozhodně upřít nedá. Hra se chystá pouze na PC a vyjde příští rok, přesnější datum zatím oznámeno nebylo.