Beach Buggy Racing

Verdikt
55

Exemplární případ hry téměř zruinované jejím free-to-play modelem. Jestli vám však nevadí utopit v Beach Buggy Racing sem tam nějaké ty peníze, samotné gró závodění má hra zvládnuté skvěle.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Windows PhoneWindows Phone

Windows Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Vector Unit
Vydání: 16. září 2014
Štítky: arkáda, platby uvnitř hry, zdarma, mobilní hry, free-to-play, závodní

Přímé pokračování stylových závodů Beach Buggy Blitz, které bere základ originálu a staví na něm do šíře ve všech ohledech, i v tom špatném. Tak zní stručná charakteristika titulu Beach Buggy Racing. S tím, zda si vůbec zaslouží pozornost, už to ovšem tak krátké nebude.

Začneme-li technickou prezentací hry, nelze než používat slova chvály. Hra vypadá jednoduše nádherně, modelů objektů jsou detailní, textury čisté a obzvláště některé vizuální efekty si působivostí nezadají s kouzly v titulech pro velké platformy. Jestli si nicméně něco zaslouží vyzdvihnout ještě více, pak to je určitě hudební komponenta, která se stará o podkres závodů i nabídek velmi příjemnými hawajsko-kmenovými tóny, jež ladí s celkovou místní stylizací. Připočtěte si k tomu bezproblémový chod a vydařené ovládání a máte výsledek, který je radost spouštět.

Dokonce i závody se zdají zpočátku zábavné, jízdní model a systém vylepšování navíc nabízejí určitý prostor k experimentování. Jedním z nejdůležitějších aspektů, které hra musí umět vykomunikovat hráči, je ale pocit úspěchu založený na férové výhře. Beach Buggy Racing v tom však ošklivě selhává. Přestože se budete po okruzích prohánět v maximálně vytuněném vozidle, obtížnost vám zabraňuje držet s protivníky tempo. Samozřejmě můžete zainvestovat reálnou měnou do navýšení výkonu, vzhledem k free-to-play nátuře se ale nelze zbavit vtíravého dojmu, že to je přesně to, co po vás autoři chtějí. Klasicky se ještě musíte potýkat s ubývající energií. A k vyvážené zábavě to také má daleko.

Další hraní vás tak dost možná odradí od Beach Buggy Racing úplně, a je to obrovská škoda. Pod vším jmenovaným balastem totiž stále najdete povedené ježdění, pod nímž se podepisují bohaté zkušenosti vývojářů. Hra je naplněná dobrými nápady. Atraktivní tratě, unikátní vozítka, důmyslné schopnosti a power-upy, za vším je vidět jasná představa o tom, čeho chtěli ve Vector Unit dosáhnout, i velký kus práce. 

Nic z toho ovšem nepřebije nepříjemný pocit toho, že v Beach Buggy Racing nejste vítáni, dokud hře nesvěříte údaje o své kreditní kartě. Kdyby pro tvůrce nebyla vyváženost sprosté slovo, mohlo by se jednat o jednu z nejlepších závodních her pro mobilní systémy. Takhle představuje jen výborný základ pohřbený pod nánosy "zaplať a vyhraj" nesmyslností.