Beach Buggy Racing

Verdikt
55

Exemplární případ hry téměř zruinované jejím free-to-play modelem. Jestli vám však nevadí utopit v Beach Buggy Racing sem tam nějaké ty peníze, samotné gró závodění má hra zvládnuté skvěle.

Další informace

Výrobce: Vector Unit
Vydání: 16. září 2014
Štítky: arkáda, platby uvnitř hry, zdarma, free-to-play, mobilní hry, závodní

Přímé pokračování stylových závodů Beach Buggy Blitz, které bere základ originálu a staví na něm do šíře ve všech ohledech, i v tom špatném. Tak zní stručná charakteristika titulu Beach Buggy Racing. S tím, zda si vůbec zaslouží pozornost, už to ovšem tak krátké nebude.

Začneme-li technickou prezentací hry, nelze než používat slova chvály. Hra vypadá jednoduše nádherně, modelů objektů jsou detailní, textury čisté a obzvláště některé vizuální efekty si působivostí nezadají s kouzly v titulech pro velké platformy. Jestli si nicméně něco zaslouží vyzdvihnout ještě více, pak to je určitě hudební komponenta, která se stará o podkres závodů i nabídek velmi příjemnými hawajsko-kmenovými tóny, jež ladí s celkovou místní stylizací. Připočtěte si k tomu bezproblémový chod a vydařené ovládání a máte výsledek, který je radost spouštět.

Dokonce i závody se zdají zpočátku zábavné, jízdní model a systém vylepšování navíc nabízejí určitý prostor k experimentování. Jedním z nejdůležitějších aspektů, které hra musí umět vykomunikovat hráči, je ale pocit úspěchu založený na férové výhře. Beach Buggy Racing v tom však ošklivě selhává. Přestože se budete po okruzích prohánět v maximálně vytuněném vozidle, obtížnost vám zabraňuje držet s protivníky tempo. Samozřejmě můžete zainvestovat reálnou měnou do navýšení výkonu, vzhledem k free-to-play nátuře se ale nelze zbavit vtíravého dojmu, že to je přesně to, co po vás autoři chtějí. Klasicky se ještě musíte potýkat s ubývající energií. A k vyvážené zábavě to také má daleko.

Další hraní vás tak dost možná odradí od Beach Buggy Racing úplně, a je to obrovská škoda. Pod vším jmenovaným balastem totiž stále najdete povedené ježdění, pod nímž se podepisují bohaté zkušenosti vývojářů. Hra je naplněná dobrými nápady. Atraktivní tratě, unikátní vozítka, důmyslné schopnosti a power-upy, za vším je vidět jasná představa o tom, čeho chtěli ve Vector Unit dosáhnout, i velký kus práce. 

Nic z toho ovšem nepřebije nepříjemný pocit toho, že v Beach Buggy Racing nejste vítáni, dokud hře nesvěříte údaje o své kreditní kartě. Kdyby pro tvůrce nebyla vyváženost sprosté slovo, mohlo by se jednat o jednu z nejlepších závodních her pro mobilní systémy. Takhle představuje jen výborný základ pohřbený pod nánosy "zaplať a vyhraj" nesmyslností.